1054-ben a konstantinápolyi pátriák és a római pára kölcsönösen kiutálták egymást: bekövetkezett a nagy egyházszakadás. A XI. század végétől meginduló keresztes hadjáratok egy része érintette a várost, nagy megpróbáltatást jelentett a lakosainak. A negyedik keresztes hadjárat idején, 1204-ben a keresztesek elfoglalták és kifosztották, majd az általuk létrehozott Latin Császárság székelyévé …
Érdekel a cikk folytatása? »Agamemnón
Agamemnón, Mükéné királya és a trójai háborúban a görög hadak fővezére. Homérosz és az ókori szerzők szerint fennkölt, büszke a harcban bátor, ugyan akkor öntelt, önző, nehéz helyzetekben határozatlan és tekintélyét kicsinyesen féltő ember. Trónra kerülését követő néhány év múlva már egyike a leghatalmasabb, leggazdagabb akháj (görög) fejedelmeknek, királyi székhelyét …
Érdekel a cikk folytatása? »Köztársaság tér – A borzalmak napja
Ha a Kossuth téri mészárlásról azt mondták, hogy 1956 legsötétebb rejtélye, a Köztársaság térről csak azt lehet mondani: ez még sokkal mocskosabb epizód volt, de szerencsére annyian kutakodtak utána, hogy immár könnyű tisztábban látni e nap történéseit illetőleg, főleg, ha azok beilleszkednek egy logikai sorba… Itt is kezdjük dióhéjban az …
Érdekel a cikk folytatása? »