A legrégebbi orvosi kódex a Sárga Császár könyve már említi az akupunktúrát. 3000 év tapasztalatát alkalmazza a kínai orvoslás, melyben az akupunktúra fontos helyet foglal el. Nem véletlen, hogy alapgondolata a Tao filozófia. Mely szerint a világon minden kétpólusú, jó, rossz, sötét, világos, nő, férfi, yin és yang. Ezek egyensúlya …
Érdekel a cikk folytatása? »Feng shui – Ji csing
A kínai kultúra fontos része a Ji csing, a „Változások könyve”, vagy pontosabban I csing. Magyarosan: Ji king vagy Ji csing-ként ismert inkább). Ez az ókori Kína öt nagy könyvének egyike. A Változások könyve eredetileg jóslásra használt gyűjtemény volt, kezdetben ez a fajta jóslat csak igen és nem válaszokat adott. …
Érdekel a cikk folytatása? »A kínai civilizáció
A civilizációknak nincsenek egyértelmű határaik, folyamatosan fejlődnek. A tudósok egyetértenek abban, hogy a 12 fő civilizációból ma már 7 nem létezik. Ezek a következők: egyiptomi, mezopotámiai, klasszikus, krétai, közép- amerikai, bizánci, Andok- vidéki. A jelen civilizációi pedig a kínai, japán, nyugati, iszlám; hindu. Nem teljesen egyértelmű a tudósok álláspontja az …
Érdekel a cikk folytatása? »Társasági adó- TAO
Vállalkozási tevékenységet kétféleképpen lehet adóztatni: elért nyereség szerint (jövedelem) kivont nyereség szerint (osztalék, részesedés) A TAO mértéke csökkent a korábbi évekhez képest. 10 % 500 millióig 19 % 500 millió felett Az adócsökkentés célja: gazdaság élénkítés, beruházási kedv növelése és mert a kisebb adót könnyebben befizetik. …
Érdekel a cikk folytatása? »