Több, mint 30 ezer lakosú, nagyobbrészt római katolikus vallású város. Gödöllő neve az Árpád-korban gyakori Göd, Güd, Gödő, Gede, Ged férfinevekből származhat. Az „öllő” toldalékot úgy kapta, ahogy talán a Vencellinus nevéből keletkezett Vencsellő neve Szabolcs vármegyében, mert ezt a névfejlődést oklevelek segítségével bizonyítani tudják. A XIV. században vált el …
Érdekel a cikk folytatása? »Senj – az Adria gyöngykagylója
Senj. Magyarhoz szokott fülünknek nem sok jót sejtet a városka neve, azonban, ha akár a Google térkép alkalmazásba is beírjuk, a műholdfelvételeket nézve rögtön kiderül a város és környékének hangulata. A települést odautunk során felülről is szemlélhetjük: a lefelé vezető hosszú szerpentin vége felé elénk tárul mind a part, mind …
Érdekel a cikk folytatása? »Miskolc
Sok ember számára, akik nem ismerik, Borsod megye központját csak egy név rémlik be ”Acélváros”. Ez a jelző már évtizedek óta nem illik a városra. A régi vasgyár mára már csak emlékeztetőként áll Miskolc közepén. Manapság már inkább a programok sokaságáról és a folytonos fesztiválokról híres a város. Mondhatjuk úgy, …
Érdekel a cikk folytatása? »