A közönséges megfázás a legelterjedtebb vírus okozta fertőző betegség. Vírusa először az orrot és a torkot támadja meg, később továbbterjed a légcsőre és a hörgőkre. A fertőzés veszélyét fokozza a stressz, a kimerültség és az idült betegségek.
Étrendi tényezők
Minden olyan tápanyag nagy szerepet kap megelőzésében, mely segít jó karban tartani az immunrendszert. A megfázást okozó vírusok állandóan változnak, ezért az egyik fajta ellen szerzett immunitás nem szükségszerűen véd meg a további támadásoktól – ez is eggyel több ok, hogy ügyeljünk Immunrendszerünk egészségére.
C-vitamin: A C-vitamint általában a megfázás hatékony ellenszereként ismerik. Erősíti az immunrendszert, mivel fokozza a specializálódott fehérvérsejtek termelését. A C-vitamin hiánya összefügg a fertőzésekkel szembeni csökkent ellenállóképességgel, és a fehérvérsejtek alacsony számával a vérben (a fehérvérsejtek hordozzák a test betegségek ellen harcoló erőit).
Cink: Mivel egyes vírusok életképtelenek cinkben gazdag környezetben, a cink kiegészítők változatos hatással vannak a vírusok szaporodására, így a közönséges náthára is. Ezenkívül a cink is serkenti az immunrendszert, befolyásolja a T-sejtek termelését és aktivitását. A vér alacsony cinktartalma összefügg a fertőzésekkel szemben tanúsított csökkent ellenállással, mely az immunrendszer tökéletlen működéséből ered, míg az optimális cinkbevitel megóvja a szervezetet a fertőzésektől. Fokozott figyelmet kell azonban fordítani arra, hogy a cinkfogyasztást napi 20 mg alatt tartsuk (ajánlott napi adagja 12-15 mg). Az ennél magasabb adagok ugyanis közvetve rézhiányt okozhatnak, mivel a cink esetleg megzavarja a réz beépülését.
Címkékásványi sók betegségek egészség életmód gyümölcs közérzet Szépség tápanyagok vitaminok
Ezt mindenképpen olvasd el!
Vénás betegség
Eleinte esztétikai jellegű gondokat jelent, de megfelelő kezelés nélkül komoly, az életminőséget is befolyásoló betegséggé …