A csecsemőmirigyben van az az adatbázis, mely tárolja az összes információt, és értesíti az immunrendszer mikrohadseregének megfelelő tagjait, mikor lendüljenek támadásba, és – ártalmatlan idegen anyagok esetén – mikor ne támadjanak.
Mint minden bonyolult rendszer esetében, a hibás működés komoly következményekkel jár. Éppen ezért nagyon fontos biztosítani, hogy az immunrendszer megfelelően karban legyen tartva, és ne legyen túlterhelve. A rendszer néha valamilyen hiba miatt túlbuzgóvá válik, és ártalmatlan idegen anyagokat is megtámad. Az efféle hibára jó példa a szénanátha. A virágpor általában veszélytelen anyag, néhány ember mégis hevesen reagál rá. Ennek az az oka, hogy az immunrendszer megtámadja a békés virágpor-részecskéket, és egy hisztamin nevű anyagot szabadít fel a szervezetben. Ez okozza aztán az orr és a szem ismert váladékáradatát, mellyel a szervezet megpróbálja elmosni a „betolakodókat”.
Más esetekben az immunrendszer szörnyű nagyot téved, és megtámadja a szervezet saját sejtjeit. Ezt „autoimmunitásnak” nevezik, az efféle hibákból származó betegségeket pedig „autoimmun betegségeknek” hívják. A szervátültetések is bajt okozhatnak, mivel az immunrendszer kiveti az „idegen” szívet vagy vesét, és megtámadja. Ilyenkor az immunrendszer működését elnyomó gyógyszereket kell beadni a betegnek.
Napjainkban egyre szaporodnak a rákos esetek, autoimmun betegségek és más, az immunrendszerrel összefüggő megbetegedések. Nagyon rövid idő alatt sikerült fölborítanunk a természetes egyensúlyt – a környezetszennyezés, az ózonréteg elvékonyodása, a rovarirtók és az aeroszolok fluorkarbon hajtógázai nemcsak a Zöld Párt és a Greenpeace mozgalom napirendjén feltűnő jelszavak, hanem sok szempontból az immunrendszer finoman hangolt működésének megzavarásáért is felelősek.
Címkékásványi sók betegségek egészség életmód gyümölcs közérzet tápanyagok vitaminok
Ezt mindenképpen olvasd el!
Agyvérzés
Tüneti szint: az alaphelyzet tisztázása és értelmezése gyakori a Magas vérnyomás hatalmas ütés éri a …