Kezdőlap / Szabadidő és sport / Forma-1 / A 2011-es Japán Nagydíj Időmérő

A 2011-es Japán Nagydíj Időmérő

A mezőny ahogy Japánba érkezett már nem volt sok nyitott kérdés a hétvége előtt, mivel Sebastian Vettel már csak egy pontra volt második világbajnoki címe eléréséhez. A szabadedzéseken meglepetésre folyamatos McLaren fölény volt Jenson Button jóvoltából. Igaz Vettel a három szabadedzésen kétszer is második volt, de így izgalommal várták a szurkolók az időmérőt, hogy meglehet e verni a Red Bull-t. Az időmérő előtt az idő napos volt és a pálya hőmérséklete is megfelelő volt. Ahogy elkezdődött az időmérő első szakasza mindenki kijött a pályára, a nagyobb versenyzők elsőre már megmutatták milyen időkre lehet számítani. A meglepetést Nico Rosberg okozta, aki egyetlen mért kört sem tudott megtenni hidraulika problémák miatt. De azért most is volt olyan versenyző, aki megmutatta a nagyoknak. A második és harmadik időt mente Sutil és Kobayashi mivel felrakták a lágy gumikat. A második szakaszban a három nagycsapat a McLaren, Ferrari, Red Bull űridőt ment és így egy kör után már be is álltak a bokszba mivel a legjobb kört ment Hamilton 2 másodpercet adott a 7 helyezetnek. A maradék négy helyet az élmenők mellett a két Renault, Schumacher és Kobayashi szerezte meg. A végső szakaszban a sokak által nem kedvelt gumitaktikát táthattuk, azaz a Renault pilótái és Kobayashi is csak egy kört tett meg, majd beállt a bokszba így spórolva gumikon. Az első helyért megint a McLaren és Vettel versenyét láthattuk. Hamilton ment elsőnek egy jó időt, de nem sokkal ezt Vettel megdöntötte, és amit már meg is tartott, mivel Button csak a második időt érte el. Így a rajt sorrend a verseny előtt a következő lett: 1. Vettel, 2. Button, 3. Hamilton, 4. Massa, 5. Alonso, 6. Webber.