Kezdőlap / Tag Archives: bárányhimlő

Tag Archives: bárányhimlő

Fehérvérűség

A fehérvérűség gyermekkorban a leggyakoribb rosszindulatú daganat, amelyet az egyszerű fehérvérsejtek millióinak korlátlan elburjánzása idéz elő. A rákos fehérvérsejtek megakadályozzák a vörösvérsejtek normál is fejlődését, ami vérszegénységhez vezet; érett fehérvérsejtek hiányát idézik elő, ez pedig csökkenti a fertőzéssel szembeni védettséget; gátolják a szervezet véralvadásos működését elősegítő vérlemezkék(trombociták)fejlődését. A fehérvérűségnek az …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bárányhimlő

A bárányhimlő a leggyakoribb fertőző gyermekbetegségek közé tartozik. A lappangási idő két-három hét. A többségnél a jellegzetes, viszketős bárányhimlős hólyagok és hőemelkedés kivételével – nincs betegségre utaló tünet. A kiütés a test nagy részére kiterjed, még a szájban, fülben, végbélnyílásban és hüvelyben is megjelenhet. A foltok három-négy nap alatt tűnnek …

Érdekel a cikk folytatása? »

Bárányhimlő

A bárányhimlő a legfertőzőbb betegség, statisztikai adatok szerint tíz emberből kilenc átesik rajta. A betegség nagyon ragályos, zárt gyermekközösségben még inkább fertőz. Lappangási ideje két hét. Ezt követően jelentkeznek a tünetek. A himlők megjelenése előtt már 1-2 nappal a beteg fertőz, és ez eltart a hólyagok leszáradásáig, pörkösödéséig. Cseppfertőződéssel terjed, …

Érdekel a cikk folytatása? »