A fehérvérűség gyermekkorban a leggyakoribb rosszindulatú daganat, amelyet az egyszerű fehérvérsejtek millióinak korlátlan elburjánzása idéz elő. A rákos fehérvérsejtek megakadályozzák a vörösvérsejtek normál is fejlődését, ami vérszegénységhez vezet; érett fehérvérsejtek hiányát idézik elő, ez pedig csökkenti a fertőzéssel szembeni védettséget; gátolják a szervezet véralvadásos működését elősegítő vérlemezkék(trombociták)fejlődését. A fehérvérűségnek az …
Érdekel a cikk folytatása? »A kutyák vérvizsgálata
A vérképző szervek betegségei többnyire lassan és fokozatosan fejlődnek ki, valamint a kezdetleges elváltozások szinte fel sem tűnnek. Érsérülésekkel járó heveny vérzések vagy sokk esetén viszont kifejezett tüneteket láthatunk. Sápadt nyálkahártyák, gyengeség, fáradékonyság, szapora légzés, duzzadt máj, lép- és nyirokcsomók, valamint a pulzus rendellenes megváltozása vérbetegségre utal. A szívre is …
Érdekel a cikk folytatása? »A vér felépítése
Vért ritkán látunk, általában akkor, ha megvágtuk az ujjunkat, lehorzsoltuk a testrészeinket, vagy valamilyen kórházas, helyszínelős műsort nézünk a tévében. Sokan pedig iszonyodnak is a vértől, undorítónak tartják, főleg a szagát. Pedig nem kellene, hiszen ott kering az ereinkben, és az egész testünket ellátja oxigénnel, és az élet teljes formájával. …
Érdekel a cikk folytatása? »