A hüvelyt a hüvelynyálkahártya átlátszó, híg váladéka tartja nedvesen. A váladék mennyisége változó. Tüszőrepedéskor, terhesség idején és nemi izgalom hatására természetes módon nagyobb mennyiségű váladék termelődik. A külvilág felé nyitott hüvelybe könnyen bejuthatnak a baktériumok, gombák és az egyéb mikroorganizmusok. A hüvelyváladék tejsavbaktériumai gátolják a bejutott mikroorganizmusok szaporodását. Ha ennek …
Érdekel a cikk folytatása? »Trichomoniasis – Egy alattomos nemi betegség
A Trichomonas vaginalis által okozott fertőzés az egyik legelterjedtebb nemi betegség. Férfiakat és nőket egyaránt érintheti, a kellemetlen tünetektől azonban általában kizárólag a nők szenvednek. Mivel a férfiaknak kevesebb, mint felénél jelennek meg a trichomoniasisra utaló jelek, a betegség náluk gyakran kezeletlenül marad, így könnyen megfertőzhetik partnereiket. Bár az esetek …
Érdekel a cikk folytatása? »A nemi betegségek terjedése
A fertőző betegségek közül a leggyakoribbak és legveszélyesebbek a nemi úton terjedő betegségek. Az emberek közel fele élete folyamán valamelyik nemi betegséget megkapja. Minél korábban kezdik a fiatalok a szexuális életet, annál gyakrabban és súlyosabban fertőződhetnek meg. A fertőződéseket szexuális aktus közben a szoros testi érintkezés során kialakuló apró, gyakran …
Érdekel a cikk folytatása? »