A kerttulajdonos a fajták megválasztásával, a növények elhelyezésének tervezetével csupán elképzelését rögzíti. A gyakorlati kivitelezésre ezután kerül sor. A munka a talaj előkészítéssel kezdődik. Talajunkat ugyanis alkalmassá kell tenni vetésre, ültetésre. Ha olyan területről van szó, ahol eddig nem kertészkedtek, első feladatunk megtisztítani a területet az öreg, beteg fáktól, bokroktól …
Érdekel a cikk folytatása? »Füvek tulajdonságai
A füvek virágzata nagyon változatos. Itt a jellemző típusokat említettük. A virágzati típusok kombinálódnak, átmeneti formák alakulnak ki, de a virágzat alapja a füzérke marad. A toklászok csúcsán vagy hátán szálka fejlődhet, mely élettant szerepén kívül díszíti a virágzatot. A füvek virágzata olyan szín- és forma együttes, melynek könnyed vonalait, …
Érdekel a cikk folytatása? »A füzérke
A szár szalmaszár. Középrésze üres, csak néhány faj szárában van nyalábos bélszövet. A szárat csomók tagolják. A füvek szára általában nem ágazik el, legfeljebb a tőnél levő csomóknál. A tő különben hagymaszerűén megvastagodhat vagy kiszélesedhet. A levelek a csomókon eredő levélhüvelyre és levél lemezre tagolódnak. A levélhüvely a szárat körülfogja. …
Érdekel a cikk folytatása? »A pollenről
A fák az év első pollentermelői. A fák beporzása a környezeti hőmérséklettől és a napsütéses órák számától függ, s miután ezek a tényezők évről évre változnak, az általuk termelt virágpor mennyisége is változik. Jellemzően azonban egy-egy fafajta pollenidénye három-négy hétig tart. A füvek által termelt virágpor általában elterjedtebb a fák …
Érdekel a cikk folytatása? »