Egészen pontos meghatározását még mindig nem ismerik, pedig a jelenséget magát viszont igen jól. Az a megállapítás mindenesetre érvényes, hogy az álom és ébrenlét közötti, valamiféle „féltudatos” állapot. Ebben az állapotban a testi működések gyengülnek, a szellemiek viszont felerősödnek. A hipnózis folyamán külső elképzelést (szuggesztiót) kínálunk fel a páciensnek, aki …
Érdekel a cikk folytatása? »Szuggesztió
Minden hipnóziskezelés középpontjában a szuggesztió áll. A szuggesztió lényege abban áll, hogy a saját tudatalattinkba vagy egy másik személy tudatalattijában valamilyen módon létrehozunk egy elképzelést. Ezáltal hatást gyakorolunk az illető érzelmeire, ítéleteire és elhatározásaira. Minél érthetőbb és minél erősebb ez az elképzelés, annál könnyebb lesz másokba beleplántálni és annál tovább …
Érdekel a cikk folytatása? »Hipnózisról általában
A legtöbb ember még ma is a homályban kétes praktikákat folytató gyanús alaknak képzelni a hipnotizőrt. Ha nem a hatalom-őrültet, a viktoriánus doktort idézi fel képzeletünk, aki gyanútlan áldozataira kényszeríti akaratát, akkor korunk színpadi hipnotizőrét, aki simulékony modorban bolondítja a lokál közönségét. Napjaink-jóllehet semmivel sem kevésbé titokzatos- hipnózisa azonban már …
Érdekel a cikk folytatása? »