Kezdőlap / Tag Archives: hipnózis

Tag Archives: hipnózis

Hipnózis

Egészen pontos meghatározását még mindig nem ismerik, pedig a jelenséget magát viszont igen jól. Az a megállapítás mindenesetre érvényes, hogy az álom és ébrenlét közötti, valamiféle „féltudatos” állapot. Ebben az állapotban a testi működések gyengülnek, a szellemiek viszont felerősödnek. A hipnózis folyamán külső elképzelést (szuggesztiót) kínálunk fel a páciensnek, aki …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hipnózisról általában

A legtöbb ember még ma is a homályban kétes praktikákat folytató gyanús alaknak képzelni a hipnotizőrt. Ha nem a hatalom-őrültet, a viktoriánus doktort idézi fel képzeletünk, aki gyanútlan áldozataira kényszeríti akaratát, akkor korunk színpadi hipnotizőrét, aki simulékony modorban bolondítja a lokál közönségét. Napjaink-jóllehet semmivel sem kevésbé titokzatos- hipnózisa azonban már …

Érdekel a cikk folytatása? »

Súlycsökkentő kezelések

Hipnózis: A hipnózis során olyan megváltozott tudatállapotba kerülünk, amelyben befogadjuk azokat az üzeneteket, melyeket normál tudatállapotban nem tudnánk. A hipnotizőrre koncentrálva könnyebb elérni megvalósíthatatlannak tűnő céljainkat. Többek között elérhető a több mozgás, kevesebb táplálékbevitel és a hit megerősítése, hogy képesek vagyunk lefogyni. E módszer teljesen átformálja szokásainkat, segít megelőzni a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mi a különbség a propaganda és az agymosás között?

Jelszavak és lelkesítő szólamok ismételt hangoztatása – ebben foglalható össze a propaganda lényege. Az emberek általában hajlamosak tudomásul venni a propaganda közvetítette üzenetet különösen, ha elidegenedettnek érzik magukat, és ha úgy érzik, nincs megbízható tájékozódási forrásuk. A propaganda háborús időkben különösen hatásos lehet. Az agymosás ezzel szemben az emberi elmeműködés …

Érdekel a cikk folytatása? »

A pszichoterápia és az önismeret

Hogyan befolyásolja a pszichoterápia az önismeretet? A pszichoterapeuták többsége azt vallja, hogy segíteni csak olyasvalakin lehet, aki maga is óhajtja a segítséget; s aki vállalkozik a terápiára, az a legnehezebb feladatok egyikét vállalja. A feladat ugyanis olyan szokások felismerése és megváltoztatása, amelyek szolgálnak ugyan valamilyen célt, de végső soron önpusztítók. …

Érdekel a cikk folytatása? »