Kezdőlap / Tag Archives: játék

Tag Archives: játék

Az értelem fejlődése a 8-9 hónapban

8hónapos: Már sok szót megért, például azt is, hogy ,,NEM”. megszerzi a neki tetsző játékokat, akkor is, ha nincsenek karnyújtásnyi távolságban: odakúszik, mászik, vagy magához húzza szőnyeggel együtt. A játékszerek egyre inkább lekötik, ha leejt egy játékot, megkeresi, valósággal kedvenc szórakozásává válhat a dobálás. Kíváncsi, mi történik, ha valamit ledob. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Játékkal való tapasztalatszerzés- gyermekkorban

Ahogy a kisgyerek gondolkodása bővül és bonyolultabbá válik, egyre fontosabb lesz a játék. Továbbra is a játék révén tanul meg újabb dolgokat, kezdi a világot olyannak látni, amilyen a valóságban. Korábban a játék háziállatokat szétválogatta, fajta szerint csoportosította, helyükre tette. Most már más szemmel látja őket, megérti, hogy van olyan …

Érdekel a cikk folytatása? »

Játék – egyedül

Egyes szülők beleesnek abba a hibába, hogy úgy gondolják, minden órát, amit a gyerek ébren tölt, érdekes dolgokkal, tanulságos tevékenységekkel kell kitölteni. Ez téves, sőt ártalmas is lehet. A gyereknek rá kell jönnie – és ezt szívesen meg is teszi, ha magára hagyjuk-, hogy ő maga is el tudja magát …

Érdekel a cikk folytatása? »

Mit játsszon a baba?

Jóval azelőtt, hogy igazán megtanulna rajzolni vagy írni, nagy örömét leli a kisgyermek a firkálásban és a festésben. Vonzó játék lesz neki, a színes kréta, az állványra állítható tábla. Adjunk a gyereknek olyan festéket, amit ujjaival kenhet és hagyjuk, hogy a saját elképzelései szerint csináljon pacákat a papírra, vagy mázolgasson …

Érdekel a cikk folytatása? »

Játszva tanulunk!

A gyerek nem tesz különbséget tanulás és játék között, így sokat tanul, ha megfelelő eszközökkel és játékokkal látjuk el. A második év folyamán a kisgyerek fontos fogalmakat ért meg: a rendszerezést, az azonosság és a különbség fogalmát. Amikor háziállat-figurákkal, lovakkal, tehenekkel, tyúkokkal játszik, ki tudja választani az egyformákat, különösen akkor, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Tanulás és játék

A kisgyereknek a játék tanulás, közben új ismeretekre tesz szert, fejlődik. A játék több módon is segíti a tanulásban. Fejleszti a kézügyességét. Amikor kockákból tornyot épít, később kirakós rejtvényt rak ki, megtanulja, hogy kezét finom, bonyolult műveletekre használhatja. Amikor a többi gyerekkel játszik, megtanulja, milyen fontos, hogy kapcsolatot tudjon teremteni …

Érdekel a cikk folytatása? »

A játék hatalma

Valamikor a XX. század közepén egy Steve Russel nevű egyetemista megalkotta a Space War című számítógépes játékot, amelyben két űrhajó küzdött egymás ellen. Szerintem nem is gondolt bele, mit tett ezzel. Ha a mai fiatalokat megkérdezzük, egyre kevesebben választanák a könyvüket a gép helyett. Ez persze nem az ő hibájuk, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Első születésnapra készülve

A baba, de még inkább a család életében az első nagy ünnepi alkalom a gyermek első születésnapja. Ha ő nem is teljesen, mi biztosan emlékezni fogunk rá. Hogyan tegyük emlékezetessé mindenki számára ezt a napot? Mi a legfontosabb gyermekünknek? Sok-sok lehetőség közül választhatunk. Amire biztosan szükségünk lesz: sok mosolygás, szeretet, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Babás szórakozások

A várva várt Pocaklakó megérkezett. Eltelt az első pár hét, hónap, apunak letelt a szabadsága, reggelente újra dolgozni megy, a nagyi is hazaköltözött, és itt maradtunk a csöppséggel egyes-egyedül egész napra. Mivel töltsük az időt? Hová menjünk, ha már nem akarunk a négy fal között maradni? Kínálkozik néhány lehetőség, ami …

Érdekel a cikk folytatása? »

Miért játszunk?

Játék és játék között nagy különbségek vannak. Ez valószínűleg senki számára nem újdonság, de csak – a játékról, játéktörténetről, pedagógiájáról és pszichológiájáról szóló szakirodalmakban elmerülve – tapasztalható meg, milyen nehéz is pontosan definiálni a játékot. Rengeteg magyarázat, elmélet született az évek során, amely egy-egy szempontból vizsgálja a játékot, s gyakran …

Érdekel a cikk folytatása? »