Kan és szuka megjelenése elég eltérő. Erőteljes testfelépítése van. Rövid háta ágyéka előtt enyhén megemelkedik. Hasa felhúzott. Izmos nyaka enyhén ívelt. A koponyája nagy és széles. A felső ajkai kissé rálógnak az alsókra. Szemei nagyon kicsik a fejéhez képest. Háromszögletű fülei közepes nagyságúak és lelógnak. Szőrzete rövid, tömött és sűrű. …
Érdekel a cikk folytatása? »Abruzzói Juhászkutya
Olaszok egyik leghíresebb nyájőrző kutyája. Származását pontosan nem határolták be. Az abruzzói juhászkutyák idővel kisebbé váltak, mint a legtöbb pásztorkutya. Szép, hatalmas, izmos eb. Már a megjelenése is tiszteletet parancsoló. Feje nagy a jegesmedvére emlékeztet. Füle kicsi, háromszög alakú, lelógó. Szemei távol ülnek, mandula alakúak és sötét barnák. Fogai nagyok. …
Érdekel a cikk folytatása? »A kanadai fehér juhászkutya
A kanadai fehér juhászkutya az 1920-as évek elején megjelent az Amerikában és azóta is nagy megbecsülésnek örvend a fajta. Megjelenése: Közepes termetű izmos és erős juhászkutya. A feje ék alakú. A háromszög alakú fülei magasan tűzöttek felállóak, hegyesek és előreállóak. A szeme mandulavágású, a színe lehetőleg sötét. Az orra egyenes, …
Érdekel a cikk folytatása? »Abruzzói juhászkutya
Az Abruzzói juhászkutya eredetét nem ismerjük pontosan, történetére két variáció áll fenn. Az egyik elmélet szerint az ókori Római korból származik, és Abruzzo nevű település környékén élhettek az ősei, míg egy másik megállapítás szerint Közép-Ázsiából ismerjük, ahol nyájőrző kutya volt. Napjainkban ezt a juhászkutyát Olaszországban tanítják be a nyájak őrzésére, …
Érdekel a cikk folytatása? »