A dévérkeszeg legfőbb külsőleges ismertetőjegyei: a test magassága a hosszúság egy harmad részéig terjedő; a szája kissé torok felé nyíló, zuga az orrnyílás tájáig ér. Keszeg néven a magyar halászság mindig a széles, lapos, ezüstös pikkelyű halat érti. Színe szerint a dévérkeszeg hátrésze feketés, oldalai sárgás-fehérek, néhol ezüstösbe húzók, a …
Érdekel a cikk folytatása? »A Karika és a Dévér keszeg
Karikakeszeg Blicca bjoerkna Jegyei: teste oldalról erősen lapított, háta magas, orra tömpe, szája félig alsó állású. Szemének átmérője az orr hosszával egyenlő vagy nagyobb annál. 44-50 pikkely az oldalvonal mentén. Hátúszója 11, farok alatti úszója 22-26 sugárral. Mellúszói nem érnek el a hasúszók tövéig. Garatfogai kétsorosak, 1(2.3).5-5(3.2)1. Színezete: háta a …
Érdekel a cikk folytatása? »A Szilvaorrú keszeg és a Garda
Szilvaorrú keszeg Vimba vimba Jegyei: teste nyújtott, oldalról lapított (kb. négyszer olyan hosszú, mint magas), orra húsos, erősen előrenyúlik, szája alsó állású, patkószerűen hajlott (alsó ajkán nincs szarubevonat). 53-61 pikkelye van az oldalvonal mentén. Hátúszója 11, farok alatti úszója 20-25 sugárral. Garatfogai egysorosak, 5-5. Színezete: háta sötét, a szürkétől a …
Érdekel a cikk folytatása? »A Veresszárnyú és a Görög keszeg
Veresszárnyú keszeg Scardinius erythrophtalmus Jegyei: háta magas, teste oldalról lapított. Hasa a hasúszók és a végbélnyílás között erősen ívelt; a hátúszó elülső széle jól l
Érdekel a cikk folytatása? »