Aki ódzkodik a nagyobb testű állatok tartásától, de mégis vágyódik egy kedves, simogatható állatka társaságára annak a legideálisabb választás egy tengerimalacka. Amíg közelről nem találkozunk a rendkívül változatos külsejű malackák egy példányával, nehéz elképzelni, hogy milyen barátságos állatok. Aki úgy dönt, hogy beszerez egyet közülük, talán legjobb, ha előzetes vizsgálódások …
Érdekel a cikk folytatása? »A degu
A degu a rágcsálók fajtájához tartozó emlős. A kifejlődött egyedek testhossza kb 15-25 cm, súlya 1500-250 g. A farkuk majdnem olyan hosszú, mint maga a testük. A degu bundája szürkés, barnás színű. Mancsa ezüstszürke, farka végén egy fekete bojt van. Hátsó lábai igen erősek, a bajszuk hosszú, érzékszerveik igen fejlettek. …
Érdekel a cikk folytatása? »Dzsungáriai törpehörcsög
Ez az apró termetű háziállat a rágcsálók, azon belül a hörcsögök családjába tartozik. Méretük nagyon kicsi, 6-11 centiméteresek, és legfeljebb 50 grammot nyomnak. Általában 1-2 évig élnek, ha megfelelően vannak tartva, és nem kapnak el semmilyen betegséget. Sajnos a nőstény egyedeknél gyakori a daganat kialakulása. Tartásuk nem igényel sok extrát. …
Érdekel a cikk folytatása? »A tengerimalac mozgásigénye
Egyre divatosabbak a kistestű rágcsálók, mivel panelban is tarthatók. Viszont sokan nem tudják, hogy a tengerimalacnak – noha termete viszonylag apró -, hatalmas mozgásigénye van. A legcélszerűbb ketrecben tartani, mivel szellős, így nem kell aggódni , hogy hőgutát kap. (A tengerimalacoknak nincsenek verejtékmirigyeik, így nem tudnak izzadni, vagyis szabályozni testhőmérsékletüket). …
Érdekel a cikk folytatása? »