Európa mérsékelt övi és északi tájai, délen az Alpokig, Szlovéniáig és Horvátországig, valamint Románia északi részéig; egyébként egészen Szibériáig elterjedt. Hazánk síkvidéki, nedves élőhelyein mindenütt gyakori. Élőhelye: mint keleti faj, areáljának európai részén nem olyan általánosan elterjedt, mint a gyepi béka, annál igényesebb. Legfontosabb élőhelyei a lápok és a nedves …
Érdekel a cikk folytatása? »A Mocsári béka jellegzetességei
Erős alkatú béka, hátsó lába hosszú, ha oldalt előrehajlítjuk és a törzshöz szorítjuk, bokaízülete az orra hegyéig ér. Átlagos testmérete (6,5-8 cm) kisebb, mint az egyébként hasonló gyepi békáé, attól hegyesebb orra, nagy, kemény belső sarokgumója és teljesen eltérő hangja is megkülönbözteti. Két belső, nem kitűrhető hanghólyagjuk segítségével a mocsári …
Érdekel a cikk folytatása? »A Jász és a Mocsári cselle
Jász Leuciscus idus Jegyei: teste nyújtott, oldalról lapított, háta kissé magas, feje kicsi, szájrése szűk, valamelyest rézsút felfelé irányuló. Pikkelyei kicsinyek, 55-61 van az oldalvonal mentén. Hátúszója 11-12, farok alatti úszója 12-14 sugárral; utóbbi pereme öblösödő. Garatfogai kétsorosak, 3.5-5.3. Színezete: háta a zöldesszürkétől a feketés szürkéig; oldalai világosabbak, élénk ezüstös …
Érdekel a cikk folytatása? »