Az iskoláskor kezdetén, hat – hét évesen történik az első alaki változás. Ennek a folyamatnak az első jele a fogváltás, amikor a tejfogak szép fokozatosan csontfogakra cserélődnek. Az gyermek egész testében növekedésnek indul, magassága, testsúlya, ezáltal az egész testi ereje megnő. Mindezekhez jelentős részben hozzájárulnak az öröklött tulajdonságok, illetve a …
Érdekel a cikk folytatása? »A csecsemő súlygyarapodása
A kisbaba külsőleg rengeteget változik, nemcsak méretében és súlyában, hanem arányaiban, testtartásában és abban, hogy egyre koordináltabb a mozgása. Testéhez viszonyítva már kisebb a feje, végtagjai hosszabbá válnak. Az első évben a csecsemő már képes testének irányítására, tartani tudja magát, tudatosan mozog. A növekedési üteme az anyaméhben a leggyorsabb. A …
Érdekel a cikk folytatása? »Magasabbak, de nem egészségesebbek a mai gyerekek
A testhossznövekedés mellett számos egyéb változás is megfigyelhető az iskoláskorúak fejlődésében. A mai gyerekek minden értelemben mások, mint 20-30 évvel ezelőtti társaik. Számos esetben megfigyelhető például, hogy túlnövik szüleiket, de életmódjuk változásából rengeteg probléma is fakad, s nem feledkezhetünk meg a nemi érés kezdetének korai időpontjáról sem. Az Eötvös Lóránd …
Érdekel a cikk folytatása? »