A komondor ősi magyar pásztorkutya. Termetét tekintve a magyar pásztorkutyák közül a legnagyobb. Már a népvándorlás óta védi a nyájat, a gulyást, a ménest. Az állatok őrzésében oroszlán része volt, hisz már puszta jelenlétével elriasztotta nemcsak a betyárokat, hanem a vadállatokat is. Mivel állandóan a nyáj mellett tartózkodott, ezért alkalmazkodnia …
Érdekel a cikk folytatása? »Ausztrál pásztorkutya
Közepes termetű, zömök izmos kutya. Szeme sötétbarna, feje keskeny. Füle feláll. Ágyéka széles, mellkasa mély, háta egyenes. Végtagjai párhuzamosan izmosak. Szőrzete erős, rövid, és testhez simuló. Színe lehet, kékes árnyalatú, fekete, barna, és vöröses fekete. Marmagassága 43-51 cm. Tömege 20 kg. Marhák vásárra hajtására használták, kitartása miatt a haza vezető …
Érdekel a cikk folytatása? »Ardenni pásztorkutya
Közepes termetű, izmos kutya. Feje kicsi és rövid. Füle felálló, de ha lelóg sem hiba. Széles ágyéka van, mellkasa mély, dongás. Háta feszes. Végtagjai egyenesek. Farkát általában csonkolják, de születhet farok nélkül is. Szőre hosszú, borzas, kemény. Minden színben megengedett. Belgák ősrégi pásztorkutyája, valamint a pireneusi kutyus közeli rokona. Eredeti …
Érdekel a cikk folytatása? »Ardenni pásztorkutya
Ez a barátságos tekintetű pásztorkutya, a pireneusi pásztorkutya ősi rokona. Hasonlóságát a régebben elterjedt belga pásztorkutyához nem is lehet tagadni, egyébként a fajtát többféle pásztorkutyák keresztezésével alakították ki, még az 1700-as évek környékén. Az ardenni pásztorkutyát elsősorban nyájak, juhok, szarvasmarhák őrzésére, és terelésére alkalmazták, de később rájöttek, hogy kiválóan megállja …
Érdekel a cikk folytatása? »Appenzeli pásztorkutya
Az appenzeli pásztorkutyát eredetileg Svájcban fedezték fel, a régebbi időkben, de a fajta kialakulásának körülményei, és a fajta konkrét története mai napig nem ismert. Nyugodt típusú kutyáról van szó, további jellemzője emellett, hogy rendkívül értelmes, és többnyire önálló. Régen terelőkutyának használták, csordát tereltettek, és őriztettek vele. Később házőrzőként is használták, …
Érdekel a cikk folytatása? »A leonbergi
A leonbergi német eredetű fajta, a kitenyésztője Heinrich Essig, Leonberg város tanácsosa volt, aki keresztezett egy fekete-fehér újfundlandi szukát egy bernáthegyi kannal. Később pedig Pireneusi-hegyi kutyával. Ez a keresztezés egy nagyon nagy, túlnyomórészt hosszú, fehér szőrű kutyákat eredményezett. Essig végső célja egy oroszlánhoz hasonlatos kutya kitenyésztése volt. Az első, valóban …
Érdekel a cikk folytatása? »