Kezdőlap / Tag Archives: védekezés

Tag Archives: védekezés

Önmegismerés

Születésünk pillanatában lényünk már több részről is meghatározott. Szüleinktől öröklünk bizonyos genetikai tulajdonságokat, hat ránk a bolygók elhelyezkedése és egymással való kapcsolata (ezzel foglalkozik az asztrológia), valamint hat ránk a Föld – mint harmadik szülő – energetikai állapota (ezzel foglalkozik a kronobiológiai pszichogenetika). E tulajdonságaink megismerése fontos, mivel ezek a …

Érdekel a cikk folytatása? »

A gyomnövények elleni védekezés

A mulcsozás elfojtja a kelő gyomokat, ugyanígy gyomfojtó hatású a sűrűn vetett zöldtrágyanövények összefüggő tömege. A nagyobb sorközökbe kerti zsázsát, sarkantyúkát vagy retket vethetünk, amelyek a talajt nagyon gyorsan benövik, takarják, és a gyomnövények kelését megakadályozzák. A leghatásosabb a kapálás és a mechanikus talajmunkák más formái. Erősen eltarackosodott talajon burgonyát …

Érdekel a cikk folytatása? »

A HPV-fertőzés

A HPV, azaz humán papilloma vírus legalább száz kórokozó együttes elnevezése. Mégpedig olyan vírusokéi, melyek alkalmasak az emberi sejteket átalakítani, és daganatot képezni. Ebben rejlik a HPV-fertőzés legnagyobb veszélye. Elsősorban a nőket érinti, mivel az ő esetükben lehet a rák előidézője – egészen pontosan a méhnyakrák kialakulásáért is felelős lehet. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Ökölvívás alapjai

Ököltartás: Az összezárt kéz alkotja az öklöt. Ezzel ütünk gyakran ezzel védekezünk. A fizikai igénybevétel óriási, és ez kiterjedt az egész alkarra. Nem mindegy tehát, hogy helyesen alakítjuk-e ki az ököltartást, vagy sem. Az ökölképzés legegyszerűbb elsajátítása: a hüvelykujj kivételével először tenyérbe kell zárni az ujjakat, majd a mutató- és …

Érdekel a cikk folytatása? »

Védekezőképességünk, ellenállóerőnk, az az immunitásunk, a belső orvosunk

Szervezetünk egyik legbonyolultabban működő része az immunrendszer, amely a testidegen kórokozókkal és anyagokkal (mérgekkel) azaz az antigénekkel szemben a túlélést, a folyamatos védelmet biztosítja; azok felismerése, közömbösítése, lebontása révén. A velünk született immunitás az anyától származik, a szerzett immunitás természetes (fertőzőbetegségek átvészelése révén) és mesterséges, melyet oltások révén lehet létrehozni. …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az AIDS terjedése

A nemi érintkezés során férfiről nőre, nőről férfire, ill. homoszexuálisok közötti kapcsolat esetén férfiről férfira, nőről nőre egyaránt terjedhet. Ez részint úgy előzhető meg, ha nem váltogatják a nemi partnereket felelőtlenül. Lehetőleg kerülni kell a szexuális érintkezést a veszélyeztetett csoport tagjaival, így a homoszexuálisok, partnerüket gyakran cserélgetőkkel, prostituáltakkal, kábítószer élvezőkkel, …

Érdekel a cikk folytatása? »

AIDS

Amikor az első tünetmentes szakaszban van a beteg, akkor csak vér vizsgálattal lehet megállapítani a fertőzöttséget. Fontos tudni, hogy a vizsgálat a (lehetséges) fertőzéstől számított három hónap múlva képes kimutatni azt. Tehát ha valaki létesített egy bizonytalan nemi kapcsolatot, akkor csak három hónap múlva tudhatja meg biztosan a fertőződés tényét …

Érdekel a cikk folytatása? »