Általában két okból érdekelhetnek minket a halak: vagy megesszük, vagy megcsodáljuk őket. Most a második variációról írnék bővebben. Az első akvaristák az ókori egyiptomiak voltak, mégis a díszítő jellegű haltartás valószínűleg a Távol-Keleten kezdődött. A halak üvegmedencékben való tartása a 16. században jutott el Európába. A 19. század végén alakultak …
Érdekel a cikk folytatása? »Akvarisztikai betegségek
Az akvárium, és a benne lakó halak csodálatosak, de a legjobban gondozott helyen is felütheti fejét a halak megbetegedése. A kórokozók elterjedésének, pedig még segítségére is van a zárt tér, és a viszonylag kellemes hőmérséklet, ezért mindenképp kezelnünk kell, a halak betegségét, ha nem akarjuk, hogy egész állományunk kipusztuljon. Ha …
Érdekel a cikk folytatása? »Betegség a vízben
A halak megbetegedése során szembeötlő változások történnek kis kedvencünkön, vagy rosszabb esetben mindegyik halon. Vegyük sorba ezeket a változásokat! Amint valamelyik halunkról sejthető a megbetegedés, akkor minden esetben el kell különíteni az állatot, lehetőleg, egy másik ugyan olyan körülményekkel ellátott akváriumba, itt azt kell érteni, hogy ugyanaz a víz, hőmérséklet. …
Érdekel a cikk folytatása? »Aranyhalak tartása akváriumban
Az akváriumi halak tartása nagy népszerűségnek örvend, remek hobbi tevékenységet is takar, amelyben örömüket lelik a lelkes kisállattartók. De emellett esztétikai funkciókat is betölt, hiszen bármelyik lakásnak központi dísze lehet. Az aranyhalak szempontjából és a tisztítás, tisztán tartás miatt is a minél nagyobb akvárium beszerzése a célszerű. Hiszen minél többet …
Érdekel a cikk folytatása? »