A Teljes Költség Mutató (továbbiakban TKM) a befektetési egységekhez kötött életbiztosítások (unit-linked) számára létrehozott költségmutató, melynek célja, hogy összehasonlíthatóvá tegye az egyes termékeket árazásuk szerint. A költségek számításához a TKM tábla egy típuspéldát vesz alapul a következők szerint: 35 éves férfi köt életbiztosítási szerződést 232.000 Ft-os éves díjjal. A díjat …
Érdekel a cikk folytatása? »Biztosítás – alapfogalmak
Olyan előre látható, kalkulálható, felmérhető és pénzben kifejezhető kockázati helyzetekre létrehozott pénzalap, mely az előbbi tényekre alapozva meghatározott összeget beszedi, és azt megtakarítja. A bekövetkező kockázati helyzetben átvállalja a pénzügyi felelősséget és kifizetést teljesít az előzetesen szerződésben rögzítetteknek megfelelően. A biztosítás egy alapösszeg, melyet a kockázati közösség (biztosítottak) fizetnek be …
Érdekel a cikk folytatása? »Az életbiztosítások kialakulása
Az életbiztosítások megjelenésének elengedhetetlen feltétele volt a csillagász, Edmond Halley által 1693-ban megalkotott halandósági tábla. Ez tette lehetővé, hogy matematikai alapokon lehessen számolni az egyes személyek kockázatait, és így kialakulhasson a mára hatalmasra duzzadt életbiztosítási üzletág. Az életbiztosítási szolgáltatás már a kezdetektől fogva két irányra bomlott. Egyrészről kialakultak a kockázatkezelést …
Érdekel a cikk folytatása? »Unit-linked életbiztosítás: sokaknak van, mégse ismerjük
Az Aviva biztosító a múlt hét végén tette közzé legutóbbi felmérésének eredményét a lakosság befektetési szokásairól, pénzügyi ismereteiről. A felmérés eredménye ismét rámutatott, hogy a magyar pénzügyi kultúra még eléggé gyerekcipőben jár. Mi is az a unit-linked életbiztosítás? Egy olyan – kifejezetten hosszú távra javasolt – megtakarítási forma, melyben a …
Érdekel a cikk folytatása? »Az életbiztosítások értékesítési területei
A biztosítások egy nagy területe a személybiztosítás, más néven életbiztosítás. Ezeket a biztosításokat több helyszínen értékesítik, vagyis többfajta értékesítési csatornán juthatunk mi is – érdeklődés esetén – egy ilyen szerződéshez. A hagyományos módon – ami nálunk most a legelterjedtebb módszer az, hogy a biztosító a saját ügynökhálózatán keresztül értékesíti a …
Érdekel a cikk folytatása? »Biztos, ami biztosított
A biztosítás, nem átverés, de vannak árnyoldalai. Ma már mindenre lehet biztosítást kötni. Az ember fizeti, de sokszor amikor szükség van rá nem kapja meg azt az összeget, amit kellene. Ha már élünk azzal a lehetőséggel, hogy biztosítjuk értéktárgyainkat, de akár az életünket is, járjunk utána, hogy hogyan is lehet …
Érdekel a cikk folytatása? »Az életbiztosítási szerződés jogi megközelítése
Az életbiztosítási szerződéssel a biztosító arra vállal kötelezettséget a szerződő féllel megkötött szerződésben, hogy a biztosításban szereplő összeget bizonyos esemény bekövetkeztekor ( ezt nevezzük biztosítási eseménynek ) kifizeti a szerződés kedvezményezettjének részére. A biztosítási esemény leggyakrabban a szerződő fél halála, de előfordulhat bizonyos kor elérése vagy egyéb esemény megnevezése is. …
Érdekel a cikk folytatása? »Homályos kérdés: megéri-e az UL biztosítás cafeteriaként?
Mára egyre több vállalkozás használja a tartam nélküli (ún.: whole life) unit-linked életbiztosítást mint a cafeteria elemét, vagy mint az adóoptimalizálás eszközét. Kevesen vannak azonban tisztában vele, milyen adók és egyéb költségek is terhelik ezt a biztosítási terméket pontosan. A unit-linked életbiztosításokat a cégek általánosan két célra használják: 1. Cafeteria …
Érdekel a cikk folytatása? »