A geotermikus energia nem más, mint a föld hője. A föld hőjét a földkéreg különböző rétegei vezetik a magma belsejéből a felszín felé. A kőzetek milyensége és a rétegek vastagsága befolyásolja a föld hőjének felszínre jutását. Magyarország igen szerencsés helyzetben van, ritka jó tulajdonságokkal rendelkezik. Mivel a Kárpát-medence talaja üledékes, …
Érdekel a cikk folytatása? »A geotermikus energia
A geotermikus energia hasznosítása során a Föld belsejéből származó hőt használjuk fel. A Föld belsejében átlagosan 30 °C-kal növekedik a hőmérséklet minden megtett kilométerenként. 1992-ben a geotermikus energiafelhasználás 80-90 ezer tonna kőolaj elégetésével keletkező energiát helyettesített csak Magyarországon. A geotermikus energia megújul, kifogyhatatlan, de termálvíz formájában nem kiapadhatatlan. Olcsó energiát …
Érdekel a cikk folytatása? »Megújuló energia világszerte
Mik a megújuló energiaforrások? A megújuló energiaforrások szinte kimeríthetetleneknek tűnnek. Ez azért van, mert az előállításuk, illetve megújulásuk, újraképződésük során, összehasonlítva a hagyományos forrásokkal, nem csökken a mennyiségük, folyamatosan képesek újratermelődni. További fontos jellemzője a megújuló energiaforrásoknak a szennyezőanyag-kibocsátások terén, hogy mind a vízre, mind a levegőre vonatkozva, elhanyagolható környezeti …
Érdekel a cikk folytatása? »A megújuló energia megoszlása
A megújuló energiaforrások felhasználása egyre terjed a világon a többi, szűkösen rendelkezésre álló és környezetkárosító energiaformákon kívül. Ilyen a napenergia, amely a nap energiáját gyűjti össze napkollektorral, naptányérral, és ezt alakítja át villamosenergiává. A szélenergiát turbinákkal nyerik, amelynek forgótengelyében gyűlik össze a szélenergia és alakul át villamosenergiává. A vízenergiát már …
Érdekel a cikk folytatása? »