Ha ekcémára gyanakszunk, keressük fel mielőbb az orvost. Mit várhatunk az orvostól? • Az orvos megkérdezi, milyen betegségek fordultak elő a családban, főleg hogy volt-e valakinek ekcémája, vagy más allergiás megbetegedése, például asztmája vagy szénanáthája. • Arra is kíváncsi lesz, hogy megváltozott-e a gyermek étrendje, másfajta mosóport használunk-e mostanában; nem …
Érdekel a cikk folytatása? »Elhízás
Egy gyereket akkor nevezünk elhízottnak vagy túlsúlyosnak, ha magasságának és életkorának átlagos súlyánál 20%-kal többet nyom. Olyan gyerekeket, akiknek kis pocakjuk és pufók arcuk van – mindkettő gyakori jelenség öt éven aluliaknál nem tekintünk elhízottnak. Az elhízottságot arról lehet legkönnyebben felismerni, vannak-e zsírpárnák a gyerek karján és combján. Ha igen, …
Érdekel a cikk folytatása? »Fehérvérűség
A fehérvérűség gyermekkorban a leggyakoribb rosszindulatú daganat, amelyet az egyszerű fehérvérsejtek millióinak korlátlan elburjánzása idéz elő. A rákos fehérvérsejtek megakadályozzák a vörösvérsejtek normál is fejlődését, ami vérszegénységhez vezet; érett fehérvérsejtek hiányát idézik elő, ez pedig csökkenti a fertőzéssel szembeni védettséget; gátolják a szervezet véralvadásos működését elősegítő vérlemezkék(trombociták)fejlődését. A fehérvérűségnek az …
Érdekel a cikk folytatása? »Fitymaszűkület
Fitymaszűkületnek nevezik az olyan szoros fitymát, amelyet nem lehet a hímvessző makkjáról visszahúzni. A fitymaszűkület fertőzéseket – például makkgyulladást – eredményezhet, mivel a hímvesszőt nem lehet megfelelően tisztán tartani. Vizelési problémát és fájdalommal járó merevedést is előidézhet. Súlyosnak tekinthető-e? Kétéves kor után komolyan kell venni a fityma abnormális szűkületét, főleg …
Érdekel a cikk folytatása? »