Talán sokaknak hihetetlennek tűnik, de ma már lehetséges, hogy mi magunk készítsük el ezüstékszereinket. A nemesfémekből készült láncok évszázadokig csak az ékszerboltokban voltak beszerezhetőek, hiszen nem lett volna egyszerű otthon megmunkálni egy arany- vagy ezüsttömböt. Azokban a boltokban viszont, ahol mindent megkapunk, ami a kreativitásunk fejlesztésére szolgál ma már kaphatunk …
Érdekel a cikk folytatása? »A polgári esküvő
Az esküvő során két ember különálló élete egybe fonódik, amit hivatalos körülmények között is szentesíteni kell, amit a polgári szertartás keretein belül tesznek meg. De annak ellenére, hogy ez egy hivatásos procedúra, számos választható eleme van, és alakítható ahhoz, amit a jegyespár szeretne. Hiszen vannak, akik csak rövid, egyszerű szertartást …
Érdekel a cikk folytatása? »A Neptunusz időjárása és gyűrűi
A Neptunusz zavarba ejtő hely. A Naptól ilyen távoli bolygó esetében meglepő a légkörének dinamikája. Ott ugyanis hatalmas viharok jelennek meg, és igen nagy sebességű szelek fordulnak elő. A Naptól kapott hőmennyiség nem elegendő ilyen időjárás fenntartására. A légkör melegítése alulról történhet, a Neptunusz belső hőforrásából, amely egyúttal a nagy …
Érdekel a cikk folytatása? »Az Uránusz gyűrűi és holdjai
Az Uránusztól 12 400 km-re kezdődve 25 600 km-ig terjed ki a 11 gyűrű. A gyűrűk oly messze vannak egymástól és olyan keskenyek, hogy a rendszerben több a rés, mint a gyűrű. A belső és külső gyűrűkön kívül valamennyien 1-13 km szélesek, és mindegyikük magassága kisebb 15 km-nél. Porrészecskékből és …
Érdekel a cikk folytatása? »Az Uránusz szerkezete és időjárása
Az Uránusz igen nagy, négyszer akkora mint a Föld, és 63 Földet tudna magába foglalni, noha saját tömege 14,5-szer akkora, mint a Föld. Így az őt alkotó anyag sűrűségének kisebbnek kell lennie, mint a Föld sűrűsége. Az Uránusz túl nehéz ahhoz, hogy a hidrogén legyen a fő alkotórésze, mint a …
Érdekel a cikk folytatása? »Az Uránusz
Az Uránusz a harmadik legnagyobb bolygó, és kétszer olyan távol van a Naptól, mint a belső szomszédja, a Szaturnusz. Halványkék, jellegtelen felszínű égitest, gyér gyűrűrendszerrel és holdak kiterjedt családjával. A bolygó az oldalára dőlt, így a Földről nézve a holdak és a gyűrűk felülről lefelé keringenek körülötte. Az Uránusz volt …
Érdekel a cikk folytatása? »A Szaturnusz holdjai és gyűrűrendszere
Eddig a Szaturnusz 34 holdjának létezését erősítették meg. Ezek közül huszonötöt 1980 óta fedeztek fel a Voyager és Cassini űrszondák által végzett kutatás során és a lényegesen korszerűsödő földi megfigyelési technika segítségével. Várható, hogy jövőbeni megfigyelések további holdak létezését fogják megerősíteni. A Titan a legnagyobb, és ez volt az első, …
Érdekel a cikk folytatása? »A Szaturnusz szerkezete és légköre
A Szaturnusz a második legnagyobb bolygó, és a Naptól számított hatodik, ugyanakkor a legtávolabbi bolygó, amelyet szabad szemmel még láthatunk. Ez egy gázból és folyadékból álló hatalmas golyó, ami az egyenlítőjénél kidudorodik, és belső energiaforrása is van. Összetételében a hidrogén dominál, így az összes bolygó közül ez a legkisebb sűrűségű. …
Érdekel a cikk folytatása? »