Míg régebben a gombákat a növények közé sorolták, manapság azt mondjuk, hogy a magasabb rendű lények között vannak növények, állatok és gombák. Az utóbbiak lehetnek korhadéklakók (szaprobionok) és élősködők (paraziták), amelyek közül jó néhány a kitűnő táptalajnak számító emberi test felszínén vagy mélyén is megtelepedhet. Mi jellemző a gombás fertőzésekre, …
Érdekel a cikk folytatása? »A makacs körömgomba
A statisztikák szerint ma Magyarországon a körömgomba a leggyakoribb bőrgyógyászati panasz, olyannyira, hogy az idősebb korosztály (50 év felettiek mintegy fele) biztosan küzd ezzel a makacs fertőzéssel. A körömgombát élesztőgombák, penészgombák és más egyéb gombák okozhatják. Alapjában véve két gyakori típust különbözettünk meg; fonalas gomba (megvastagítja és sárgás, barnás színűre …
Érdekel a cikk folytatása? »Gombás megbetegedések
Erről a szóról valahogyan mindig a szégyen jut eszembe. Az ember bizony nem büszke rá, és ha teheti, titkolja. Pedig kicsiny hazánkban minden második embert, azaz lakosságunk csaknem 54%-át érinti. Az emberi szervezetre veszélyes gombák száma ma már kb. kétszáz fajra terjed ki. A gombák megbújhatnak bőrünk valamennyi felszínén. Leggyakrabban …
Érdekel a cikk folytatása? »A kezek és a körmök ápolása
A kézfej bőre vékony és nagyon érzékeny. A védőrétege sajnos 25-30 éves korunkra elkezd kopni, így oda kell egy kicsit jobban figyelnünk erre a testrészünkre is. A kézfej hámrétege fokozatosan vékonyodik, veszít a nedvességtartalmából, a rugalmasságából és a nyúlékonyságából. Foltosodásra is egyre hajlamosabb lesz. Éveket lehet letagadni, ha a kezünk …
Érdekel a cikk folytatása? »Körömápolás
Az eleganciához hozzátatoznak a szép, ápolt körmök. Mivel kezünket folyton használjuk, így a körmünket is sok külső hatás éri. A körmök egészségért külső és belső segítséget is nyújthatunk. Védhetjük őket a vegyszerek, tisztító –és mosogatószerek káros hatásaitól, ha a házimunka során védőkesztyűt használunk. A megfelelő vitaminok és ásványi anyagok pedig …
Érdekel a cikk folytatása? »Az olívaolaj mint természetes bőrápoló
Az olívaolaj évszázadok óta használatos természetes bőrápoló szerként. Kleopátra is ismerte, és nők milliói is az őt követő időkben. Nagyon jó hatással van a száraz bőrre, mivel igen hasonló ahhoz a zsírhoz, amit a bőr maga is termel. Úgy tartják, a ráncok ellen is felvehetjük vele a harcot. Arcápolóként egyszerűen …
Érdekel a cikk folytatása? »Zongorázzunk, zongora nélkül
A gyakori kézmosás vagy mosás, fizikai munka következménye a kéz bőrének szárazsága, ráncossága, berepedezése. Legjobbak rá a nem zsíros testápolók, a szilikonos és egyéb kézkrémek, mert percek alatt beszívódnak a bőrbe és védik. Negyven év felett gyakori panasz, hogy a kézhátakon nagy szeplők jelennek meg. Ebben a mértéktelen napozás is …
Érdekel a cikk folytatása? »Olívaolaj körömápolásra
Az olívaolaj már évezredek óta ismert. Nemcsak ételekhez kiváló, hanem külsőleg használva is részesülhetünk jótékony hatásaiból. Többféle módja van annak, hogy akár körmünket ápoljuk vele. Segíti a köröm növekedését, rugalmasabbá teszi és puhítja a körömágybőrt. A törékeny körmök kezelésére melegítsünk fel negyed pohár olívaolajat. Egy E vitamin kapszula tartalmát adjuk …
Érdekel a cikk folytatása? »