A leopárdsikló tetszetős külsejéről kapta a nevét, természetesen a leopárdról. Nagyon szereti a napsugarakat gyakran a napozóhelyen marad még naplemente után is, ekkor a talajból kisugárzó hőt használja fel. Párzása májusra vagy júniusra esik. A hím ezalatt párjára akaszkodik, annak tarkójába harapva. Ha a nőstény még nem kész a párzásra, …
Érdekel a cikk folytatása? »Leopárdsikló Elaphe situla jellegzetességei
Jegyei: karcsú, feltűnő színezetű sikló, feje élesen elválik a nyaktól, szeme nagy, pupillája kerek, pikkelyei simák, farka hosszú. Hátán sárgás, szürke vagy vörhenyesbarna alapon egy sor vörösbarna vagy vörös, feketén szegélyezett, keresztirányú folt látható. Oldala szabálytalan közökkel fekete foltos, hasának elülső része halványsárgás, hátrébb feketésbe megy át. Fején szembetűnő fekete …
Érdekel a cikk folytatása? »Hópárduc
A hópárduc Ázsia (Afganisztán, Kína, India, Kazahsztán, Mongólia, Nepál és Pakisztán) magas hegyvidékeinek lakója (latin nevén Panthera uncia vagy Uncia uncia). A tigris rokona, viszont azzal ellentétben nem tud bőgni. Hegyi sztyeppén, füves és bozótos területeken, ligetes erdőkben él. Természetes zsákmányállatai számának csökkenése arra kényszerítette a hópárducot, hogy háziállatokat fogjon, …
Érdekel a cikk folytatása? »