Észak-Afrikában, illetve részben Délnyugat-Ázsiában fekvő ország. A fáraók földje már hosszú évek óta tartozik a turisták kedvelt úti célja közé. Egyiptom a legnépesebb arab ország, megtalálható az iszlám és a keresztény vallás is. Fővárosa Kairó, melynek legfőbb vonzereje a turisták előtt a szfinx és a piramisok. A nyári szezon áprilistól …
Érdekel a cikk folytatása? »Alvás-levegőzés-napozás
A csecsemő zavartalan fejlődésének egyik alapvető feltétele az életkornak megfelelő tartalmú alvás, pihenés. Az újszülött a nap 24órájából 20órát alszik! Az egészséges újszülött s fiatal csecsemő csak az étkezések és a tisztába tevés idején van ébren. Az életkor előrehaladtával fokozatosan csökken az alvásigény, de fél éves korban is 16-18, 1éves …
Érdekel a cikk folytatása? »A régi új energia
A megújuló energiaforrás hivatalos meghatározása szerint olyan energia, amely a természeti folyamatok során folyamatosan rendelkezésre áll, vagy állandóan megújul, újratermelődik. Ezek lehetnek a szél-, a nap-, vízenergia, vagy a geotermikus energia, és a sor itt még nem ér véget. Léteznek olyan megújuló energiaforrások, melyekről még nem is hallottunk, és higgyék …
Érdekel a cikk folytatása? »Energia: megújulunk?
Korunk egyik legmeghatározóbb globális aggálya – és egyben közhelye -, hogy mi lesz velünk, ha kiapadnak Földünk kőolaj-, kőszén- és földgázkészletei. Merthogy igencsak feszegetjük bolygónk lehetőségeinek határait: széntartalékaink körülbelül 170, míg kőolajunk mindössze 20-40 évig elegendő, ha nem csökkentjük a kitermelést. Energiára pedig szükségünk van, megfelelő alternatívánk viszont egyelőre nincs, …
Érdekel a cikk folytatása? »Napenergia a mindennapokban
Manapság egyre gyakrabban kerül a figyelem középpontjába a környezetvédelem. Na és persze ezzel kapcsolatban a rengeteg szennyező anyagról is szó esik, amik egytől egyig nem megújuló energiahordozókból származnak. Sokan kérdezik: mi a megoldás? A válasz igen egyszerű. Olyan energiaforrásokat kéne használnunk, amik nem szennyezik a környezetet, ezeknek pedig jelentős előnye, …
Érdekel a cikk folytatása? »A napenergia
Aktív és passzív energiatermelés: e két módja létezik a napenergia hasznosításának. A napból érkező energiát naperőművekben alakítják át elektromos árammá. A passzív módszer használatakor az üvegházhatást használjuk ki hő termeléséhez. Ez a napenergia-hasznosítás ág főként akkor használható, amikor a külső hőmérséklet hatására az épület hőmérséklete már lecsökken, ugyanakkor a napsugárzás …
Érdekel a cikk folytatása? »Vissza a természetbe
Mióta élet van a Földön használjuk az Isten adta, mondjuk így, lehetőségeket. A szél, a víz és a nap energiájában rejlő lehetőséget már nagyon régen felismerte az ember, az állatok pedig már ősidők óta tudják, hogyan tudják saját hasznukra fordítani. Gondoljunk csak arra, hogy a madarak a szél energiáját, felhajtóerejét …
Érdekel a cikk folytatása? »Legfontosabb megújuló energiaforrásaink
A megújuló energiát valamilyen természeti jelenségből nyerhetjük folyamatosan ki. Ezt megújuló energiaforrásnak nevezzük. A fenntartható fejlődés alapelveivel összhangban van, vagyis nem árt a környezetnek, de a civilizációs fejlődésnek sem állja útját. Előnyük, hogy nem szennyezik a környezetünket, úgy mint a nem megújuló, fosszilis energiaforrások. (Például a kőszén vagy az urán) …
Érdekel a cikk folytatása? »A fényterápia története I.rész
A fény elengedhetetlen alapfeltétele az életnek, amely már évezredek óta ismert kapcsolattá fejlődött ki az emberi civilizációval. A Napból áradó nagy energiát, a fényt, az emberi szem számára érzékelhető elektromágneses hullámoknak a látható tartományaként nevezzük. Másodpercenként 300.000 km-es sebességgel halad tova az éterbe. Tágabb értelemben a fényjelenségek közé sorouljuk az …
Érdekel a cikk folytatása? »Amit a Fényterápiáról tudni kell
A fény gyógyító ereje már évezredek óta ismert az emberiség előtt. Eleink a napot használták gyógyításra, de ez ma már nem lehetséges. Azért nem, mert a napfény már jelentősen kevesebb hasznos sugárzást tartalmaz, mint károsat. Az UW sugárzás sokkal előbb éget szénné valakit, minthogy a jótékony sugarak munkálkodni kezdenének. Mi …
Érdekel a cikk folytatása? »