Kezdőlap / Tag Archives: nikotin

Tag Archives: nikotin

A függőségek fajtái és kezelésük

Mit is jelent a függőség? Azokat a visszatérő viselkedésformákat nevezzük függőségnek, melyeket egyes emberek újra és újra végrehajtanak. A függőségben szenvedő emberek kárt okoznak saját maguknak és környezetüknek egyaránt. Többféle függőség létezik és nehéz ezeket a személyeket kezelni, mert sajnos sok ember nincs tudatában annak, hogy Ő tulajdonképpen beteg és …

Érdekel a cikk folytatása? »

A nikotinizmus

A WHO adatai szerint a Föld össznépességének több mint egyharmada dohányzik. Nem véletlen, hogy a dohányipar az egyik legjobban működő üzletág a világon, habár minden dohányzó hosszú távon az életével játszik. Hogyan hat ránk a nikotin? Egy slukk elszívása után már másodperceken belül az agyba ér a kapott dózis, hirtelen …

Érdekel a cikk folytatása? »

Idegrendszert felgyorsító stimulánsok

A természetes és mesterséges anyagok használata felgyorsítják az idegrendszer működését és megnövelik az aktivitást illetve az éberséget. Ezeknek az anyagoknak négy fajtáját különböztetjük meg. Van a mindennapos használatban álló koffein amit az emberek 90%-a fogyaszt el a reggeli kávéban, napközben kólában vagy energia ital formájában. Sajnos ami az emberek 70% …

Érdekel a cikk folytatása? »

Fülakupunktúrával a szenvedélybetegségek ellen

A szenvedélybetegségek két csoportra oszthatók. Az egyik a szerfüggő (alkoholizmus, dohányzás, drogfüggőség, stb.) a másik csoport a nem szerfüggő szenvedélybetegség (játékszenvedély, sorozat függőség, vásárlási vagy munka mánia). Az akupunktúra itt is hasonló elven működik, mint a fogyásnál. Az elvonási tüneteket enyhíti. Bizonyára sok dohányos olvassa ezt a cikket. Valószínűleg a …

Érdekel a cikk folytatása? »

A csontleépülés természetes folyamat

Egy ember szervezete 30 éves koráig évente 1%-kal több csontszövetet termel, mint amennyit veszít. A 40. évtől kezdve ez az arány megfordul. A csontritkulás nem betegség, sokkal inkább az öregedéssel járó folyamat, ami leginkább a nőket érinti. A csontveszteség legnagyobb része a gerincoszlopban, a végtagokban, legfőképp az alsó végtagokban és …

Érdekel a cikk folytatása? »