Az ödéma az egyik leggyakrabban betegségnek hitt élettani tünet a növényeken, különösen a muskátlin terjed el. A rozsdafertőzéssel összetéveszthető tüneteket a magas páratartalom, a téli szellőztetés hiánya okozza. A légcserenyílások parásodnak el, azok okozzák a leveleken a kidomborodó pöttyöket. Gyakoribb szellőztetéssel mérsékelhetjük a tüneteket, a tavaszi jó idő pedig végképp …
Érdekel a cikk folytatása? »Őszi allergiák
Az ősz igazán gyönyörű időszak. Még akkor is, ha egy kicsit az elmúlást jelenti, a nyár elmúlását. Nem szerethető, ha gyakran esik az eső, ködös reggeleken hűvös van, viszont az indián nyár melengető napsugaraival még utoljára jól feltöltődhetünk. Érdemes kiélvezni még utoljára a szép őszi napokat. A legtöbb allergiás fellélegzik …
Érdekel a cikk folytatása? »A csótányallergia
A csótányallergia forrása kevésbé jól körülhatárolható, mint a házi poratkáé, de valószínű, hogy az ürülékrészecskékben megtalálható emésztőenzimek játszanak fontos szerepet kialakulásában. Annak ellenére, hogy a csótány ürülékének darabkái jóval nagyobbak és nehezebbek, mint a poratkáé, kisebb darabjai szintén be tudnak kerülni a levegőbe, s így belélegezhetővé válnak az orron vagy …
Érdekel a cikk folytatása? »Otthonunk páratartalma
A jó szellőzés a ház áporodott, szennyezett levegőjét kinti, kevésbé szennyezett levegővel cseréli fel. A szellőztetés egyik legfőbb célja az, hogy eltávolítsuk a felesleges páratartalmat, amelyből egy átlagos család meglepően sokat termel. A helytelen szellőzésből adódó gondok akkor jelentkeznek, amikor az energiatakarékosság jegyében olyan lépésekre szánjuk el magunkat, mint a …
Érdekel a cikk folytatása? »