Minden újszülöttnek vannak úgynevezett újszülött reflexei ezek a baba védekezését szolgáló ösztönös mozdulatok. Általában három hónapos kor körül váltják fel ezeket a tudatos mozdulatai. A legkönnyebben kiváltható két reflex a szem védelmét, illetve a légzés fenntartását szolgálja: ha megérintjük a szemhéjat, a baba azonnal behunyja a szemét, ha pedig hüvelyk-és …
Érdekel a cikk folytatása? »A csecsemő reflexei és a beszédkialakulás
Milyen reflexei vannak az újszülöttnek? Az egészséges újszülöttek veleszületett önkéntelen válaszai közül a keresési reflex a legfontosabb. Ennek köszönhető, hogy a gyermek az érintés felé fordul, és kinyitja a száját. Ez a reflex teszi lehetővé, hogy a baba táplálkozzék anyja mellén, már jóval azelőtt, hogy látná vagy szagáról felismerné a …
Érdekel a cikk folytatása? »Az 1. hónap a csecsemő életében
A kisbaba mozgását még a reflexek határozzák meg. Ha a hátára tesszük, akkor fejét elfordítja és reflexszerű testhelyzetet vesz fel. Ha a hóna alá fogjuk, akkor ha a lába kemény felszínhez ér, lépegető mozdulatokat végez. Ha a hasára fektetjük, elfordítja a fejét, felhúzza a lábait és ökölbe szorítja a kezét. …
Érdekel a cikk folytatása? »3. hónap a csecsemő életében
A csecsemő már összetett fejmozgásokra is képes, ülő testhelyzetben a fejét képes fenntartani. A nyak erősödése folyamán képes forgatni a fejét és közeli tárgyakat követni a tekintetével. A kisbaba kezdi felismerni a saját testét, így órákat képes azzal eltölteni, hogy magát nézegeti. Imádnak a kezükkel játszani, ujjaikat kinyújtani, majd összecsukni, …
Érdekel a cikk folytatása? »Verbális tanulás
A kutatások hosszú időn keresztül azt feltételezték, hogy a tanulás nem vizsgálható kísérletileg. Azt természetesen tudták, hogy létezik tanulás, de a folyamatot nehezen megfoghatónak, és túl finomnak tartották ahhoz, hogy vizsgálható legyen. Ebbinghaus 1885-ben talált egy módszert a bonyolultság bizonyos fokú megbecsülésére és ezzel megnyitotta az utat a tanulás kutatásában. …
Érdekel a cikk folytatása? »