A török-szegfű vagy szakállas szegfű (D. barbaratus) a Pireneusokban, az Alpesekben, Erdélyben és a Balkánon honosak. Az alacsony fajták 25 cm, a magas fajták 40-50 cm magasak. Levelei lándzsa alakúak, sötétzöld színűek. Virágzata ernyős. Egyes virágai a hajtások csúcsán jelennek meg. Virágzási idejük június-július. Virágai egy színűek vagy tarkák, egyszerűek …
Érdekel a cikk folytatása? »Begónia
A Begóniafélék családjába tartozó növényünk nevét Michael Begon Domingó kormányzójáról nevezték el, aki a 17. században élt. A Begónia a trópusokon honos, nálunk egynyári és cserepes dísznövényként termesztik. Húsos levelük részaránytalan. Egyivarú egylaki virágai aszimmetrikusak, és nagyon változatos felépítésűek. Hajtásaik és leveleik dugványozva könnyen fejlesztenek járulékos gyökereket. AZ egynyári Begónia …
Érdekel a cikk folytatása? »A dugványozás
Az ivartalan szaporítás leggyakoribb módja a dugványozás. Meglehetősen sok egynyári növényünket zölddugványozással szaporíthatjuk. Egyes növények ugyanis a mi klímánk alatt nem érlelnek csíraképes magot, mások magvetéssel nem tartják meg fajtaazonosságukat. A zölddugványozáshoz anyanövényekről kell gondoskodnunk. A virágágyakban díszlő növényekről hajtást szedünk augusztus második felében. A megszedett hajtásokat árnyékos, hűvös helyre …
Érdekel a cikk folytatása? »