A vastagbél krónikus gyulladása, amely fekélyesedéshez vezet, leggyakrabban a 15-35 év közöttieknél alakul ki. Tünetei változóak, de jellemző a hasmenés, a vért, nyálkát, esetenként gennyet tartalmazó széklet, a görcsös alhasi fájdalmak, a hőemelkedés és a fáradtság. Egyes esetekben vérszegénység, szemgyulladás, bőrtünetek és ízületi fájdalmak is jelentkezhetnek. A betegség során jó …
Érdekel a cikk folytatása? »A tüdődaganat
A legtöbb tüdőben lévő daganat a tüdőszövet sejtjeiből fejlődik ki, de a szervezet más helyein kialakult daganatok is ráterjedhetnek a tüdőre, azaz áttétet képezhetnek. A tüdődaganat férfiakban és a nőkben egyaránt a leggyakoribb daganat. Még fontosabb, hogy a daganat okozta halálozás leggyakoribb oka mindkét nemben. Okok Legfőbb oka a dohányzás. …
Érdekel a cikk folytatása? »Az emésztéssel járó problémák
A bélgázok a vastagbélben zajló emésztési folyamat során keletkeznek. A vastagbél fala nem képes minden gázt felszívni, így egy részük továbbra is a bélben marad. Különösen sok gáz keletkezik nehezen emészthető ételek fogyasztásakor, mint például a káposzta vagy a hüvelyes növények, mivel ezek olyan szénhidrátot tartalmaznak, amelyet a szervezet nem …
Érdekel a cikk folytatása? »Vastagbélgyulladás és a bélrenyheség étrendje
Vastagbélgyulladás (colitis ulcerosa) étrendje A diétában fő szempont, hogy a beteg salakszegény táplálékot kapjon. Ez a vékonybélben könnyen felszívódik, és már csak kevés olyan anyag kerül a vastagbélbe, amely ingerelhetné nyálkahártyáját. Az étrend a tápanyagok közül fehérjéket és vitaminokat bőségesen tartalmazzon. A szükséges diéta a zsírszegény étrend rost- és fűszerszegény, …
Érdekel a cikk folytatása? »