Senki sem kívánja a fájdalmas vérzést, az azonban mégis sajnálatos velejárója sokak életének. Nem véletlenül nevezik „nehéz napoknak” a menstruáció időszakait. Noha az még nem rendellenes, ha a méhösszehúzódások némi kellemetlen érzéssel járnak, a menstruációt kísérő egyéb tünetek, mint a fejfájás, a szédülés, a hányinger, a hányás és a kimerültség mind a nem megfelelő táplálkozás jelei lehetnek, és mint ilyenek, könnyedén elkerülhetők.
A dysmennorrhea-tól (ez a fájdalmas menstruáció orvosi neve) gyógyszerek nélkül is meg lehet szabadulni teljes tápértékű étrenddel, rendszeres testgyakorlással és relaxációval. Igen hasznos étrendkiegészítők az alábbiak:
– Multivitamint és ásványi anyagokat tartalmazó készítmények.
– C-vitamin és bioflavonidok együttes alkalmazása.
– B-vitaminkomplex.
– Vas.
– Kalcium és magnézium.
– Ligetszépeolaj.
– Ginzeng (a vitalitás és az energia érdekében).
– Méhpempő.
Ahogy mondani szokták: „minden rosszban van valami jó”, és ez a „nehéz napokra” is igaz. Ha a menstruáció valakinek komoly egészségi problémákat okoz, ez gyakorlatilag nem más, mint a rosszul karban tartott test vészjelzése az illető számára. Ezek után már csak az érintetten múlik, tesz-e valamit a kellemetlen helyzet megváltoztatására, hiszen egyetlen nőnek sem muszáj fájdalmas havi vérzésektől szenvednie.
A betegen általában a menstruációt megelőző hetedik-tizedik napon jelentkeznek a tünetek, majd a vérzés megindulásával hirtelen megszűnnek. Ha valaki még nem biztos benne, hogy a PMT okozza a problémáját, jó, ha legalább két hónapon át folyamatosan feljegyzi, hogy érzi magát. Írja fel, mikor ingerlékeny, szeszélyes stb.
Címkékcsalád fogamzásgátlás kapcsolat menstruáció női problémák szerelem szex
Ezt mindenképpen olvasd el!
Csontritkulás (Osteoporosis)
Ahogy egy nő öregszik, csontja elveszíti kalciumtartalmát, ennek eredményeképpen pedig törékennyé válik – ezt az …