Almaecet

Az almaecetről sokunknak a fogyókúra jut eszünkbe. Valóban sokan alkalmazzák sikerrel, de azon kívül, hogy diétánkat jól kiegészíti, számos egészségvédő hatással is rendelkezik.
Az almaecet tulajdonképpen az almabor erjedésével jön létre. Mint a legtöbb ecet, tartalmaz ecetsavat, valmint némi tej-, citrom- és almasavat is. Színe halvány sárgásbarna, egy idő után üledék képződhet benne, ami azonban természetes folyamat.
Használhatjuk ételeinkbe főzéskor, salátákhoz, mártásokhoz, de készíthetünk belőle frissítő italt is – esetleg mézzel -, amit rendszeresen fogyasztva egészségi problémáinkat is enyhítheti.

Az almaecet zsírbontó, májtisztító, ezért alkalmazzák szívesen fogyókúrához, amellett a koleszterinszintet is csökkenti. Fogyókúra esetén szokásos adagja napi két-háromszor, étkezés előtt egy teaskanál almaecet egy pohár vízben elkeverve.
A székrekedés ellen is hatással alkalmazhatjuk, ha reggelente egy pohár almaecetes vizet megiszunk.
Általában egy pohár vízhez egy kiskanál ecetet adunk. Édesíthetjük mézzel, de keverhetjük gyümölcslével, például narancslével is, így kellemes ízű frissítő italt kapunk.
Pattanások ellen használható belsőleg és külsőleg, lemosásként is (bánjunk vele óvatosan, mert okozhat irritációt).

Az almaecet hajápolásra is kitűnően alkalmas, csökkenthető vele a hajhullás és a túlzott zsírosodás. Hajmosás után a hajöblítő vízbe tegyünk egy-két evőkanál almaecetet. Ha almaecet és víz egyenlő arányú keverékét hajtövünkre permetezzük és néhány percig rajta hagyjuk lemosás előtt, az a korpásodás ellen is hatásos.
Ízületi gyulladásra ajánlott napi három-négy pohár almaecetes ital elfogyasztása. Segíthet cukorbetegség és magas vérnyomás esetében is.

Amire ügyelnünk kell:
A hígítatlan almaecet károsíthatja emésztőrendszerünket, ezért mindig vízzel hígítva fogyasszuk! Savassága miatt kerüljük túl nagy mennyiségben való fogyasztását. Fogzománcunk védelme érdekében almaecetes ital fogyasztásakor használjunk szívószálat.

Ezt mindenképpen olvasd el!

Miso

A miso (miszo) egy gazdag, sós fűszer, ami a japán konyha nélkülözhetetlen eleme. A japánok …

Leave a Reply