Azok a szülők, akik munkájuk miatt a nap legnagyobb részében távol vannak kisgyermeküktől, gyakran hezitálnak, érdemes-e megtanulniuk és a családban használniuk a babajeleket. Muszáj őket emlékeztetnünk arra, hogy azért jó sokat vannak együtt a gyerekeikkel, különösen a hétvégéken. Mi lehelné még jobbá ezeket a közös
időket, mint a „beszélgetés” a jelek segítségével?
A babajelek nagyszerűen működnek a kapkodás öltözködés és reggelizés idején is, amikor Anya megpróbál mindenkit felkészíteni, és időben elindítani. Este pedig, amikor a család elfáradt, a Babajelek különösen sokat segíthetnek a vacsora, a fürdés és a lefektetés körüli teendőkben, minden simábban megy, ha a szülő igazán ismeri és érti gyermeke igényeit. Ezen túl a babajelek segítenek a családnak az érzelmi egymásra hangolódásban. Segítségükkel el lehet mesélni, kivel mi történt aznap, a tipikusan stresszes időszakokat meleg és becses pillanatokká váltó/hatják. A babajelek egyszerűen sokkal több örömet hoznak a mindennapokba!
Ha a kisgyermeked napközben gyerekcsoportban van, vagy rendszeresen bébiszitterek vigyáznak rá, érdemes nekik beszélni a módszerről, és bevonni őket a baba tanításába. Tudasd velük, milyen fontos számodra, hogy a gyermeked képes legyen kommunikálni az őt körülvevő emberekkel. Mondd el, melyik babajelet használjátok otthon, és a jelek hogyan segítenek a kisgyereknek kifejezni igényeit, érzéseit, és vágyait.
Mint már elmondtuk, a babajelek módszere ,,ablakot nyit” a kisgyermek elméjébe, amin bárki bepillanthat. Mondd el a gyermekgondozóknak, melyik babajelet használjátok otthon, és meséld el nekik, ha már tudtok egy újat. Bátorítsd a d adusokat, hogy tanítsanak a gyereknek olyan új jeleket, amik a napi tevékenységekhez kapcsolódnak, kérd. hogy tájékoztassanak erről.
Címkékbaba jelek kisgyermek tanítás
Ezt mindenképpen olvasd el!
“Vacsoracsata”
Etetéskor kerüljünk mindent, amitől feszültté, idegessé válunk. Ne bosszankodjunk azon, hogy túl sok időt fordítottunk …