Kezdőlap / Tag Archives: arab

Tag Archives: arab

A fennek

A fennek – más néven sivatagi vagy nagy fülű róka – a legkisebb testű rókafaj, füle azonban valamennyi rokonáénál nagyobb. Sivatagban él – főként Észak-Afrikában, a Sínai-, valamint az Arab-félszigeten -, és különleges módon alkalmazkodott a környezetéhez. A fennek dús, bozontos farkának hegye rendszerint fekete vagy sötétbarna, míg testének prémje …

Érdekel a cikk folytatása? »

Abu Dhabi

Abu Dhabi Egyesült Arab Emírségek fővárosa. Az ország középső, északi részén terül el. Szigetre épült, mesterséges hidak kötik össze a szárazfölddel. Éghajlata forró, télen is megközelíti a 30 fokot a hőmérséklet, nyáron pedig felemelkedhet 50 °C-ra ami már elviselhetetlen egy európai embernek. Itt állandóan fülled hősség van a magas páratartalom …

Érdekel a cikk folytatása? »

Misztikus Tunézia

Homokdűnék közt tevegelni és napnyugtakor megérkezni egy oázisba olyan feledhetetlen élmény, melyet egy tunéziai nyaraláson bárki átélhet. A tunéziai emberek mindent megtesznek a turistákért, hiszen évtizedek óta a turizmusból élnek. Az országban egyre több teljesen európai színvonalú hotel épül, melyek kategóriájukban megfelelnek a világviszonylatú elvárásoknak. A néhány hónappal ezelőtti feszült …

Érdekel a cikk folytatása? »

Shagya-arab – az ideális távló

A Shagya-arab, vagy más néven bábolnai arab fajta keletkezése a 19. századra köthető, de maga a bábolnai ménes létrejötte ennél régebben történt. 1798-ban Bábolnán a Habsburg- Lotaringiai-ház uralkodója megalapította a Császári és Királyi Ménest, mely éppen Bécs és Mezőhegyes (ami jelentős lótenyésztői hely volt már akkor is) között foglalt helyet, …

Érdekel a cikk folytatása? »

Erőszakmentes engedetlenség

Az Arab országok Az arab területekre vonatkozóan meghatározó jelentőségű volt az 1920.áprilisi San Remo-i konferencia, amelyen Anglia és Franciaország gyarmati igazgatási jogkört kapott az ún. „A” kategóriájú mandátumterületeken (brit mandátumterületek: Palesztina, Transzjordánia, Irak, a francia mandátum a vetélkedés mai Szíria és Libanon területére terjedt ki). Egyiptomban, mint az Európához „legközelebb” …

Érdekel a cikk folytatása? »