Az alvási és etetési időbeosztás az első év alatt tíz alkalommal változik meg, hogy minden kisbaba egyéni igényeihez megfelelően hozzá lehessen igazítani. Nagyon fontos, hogy figyelmesen olvasd el az etetéssel és az alvással kapcsolatos tudnivalókról szóló fejezeteket, mielőtt megpróbálnád elkezdeni alkalmazni a módszert. Az ezekben a fejezetekben található információk segíteni …
Érdekel a cikk folytatása? »Tanácsok a szoptatáshoz
Az érett tej teljesen máshogy néz ki, mint az előtej. Sűrűbb, a színe egy kicsit kékes, és az összetétele is változhat a szoptatás alatt. A szoptatás elején a baba először az előtejet kapja meg, amelynek a mennyisége kicsi, és a zsírtartalma is alacsony. Ahogy tovább szoptatsz, a baba egyre lassabban …
Érdekel a cikk folytatása? »Mivel töltsük meg újszülöttünk gardróbját?
Kendő Határozottan állítjuk, hogy az első pár hétben minden baba jobban alszik, ha be van pólyázva. Függetlenül attól, hogy takarót, vagy kendőt használsz, az anyaga mindenképpen könnyű pamut legyen, amit lehet nyújtani. A túlmelegedés elkerülése végett mindig csak egy rétegben bugyoláld be gyermeked, és ha így is alszik, akkor kevesebb …
Érdekel a cikk folytatása? »Mi a teendő, ha kisbabánk nyugtalan vagy ijedős?
Az elégedetlen kisbaba izgatott, ingerült, amikor éhes, mégsem élvezi az evést. Lassan és nehezen szopik Utána sem barátságos, nem szeret karban lenni. Nem nagyon figyeli, ha beszélünk hozzá, fáradt, nyugtalan, nem tudja elengedni magát. Ha ágyba tesszük, sírni kezd. Mi a teendő? Ne gondoljuk, hogy sosem sikerül elégedetté, boldoggá tenni …
Érdekel a cikk folytatása? »Az egyéniség fejlődése csecsemőkorban
A mi gyermekünk más, mint a többi; különálló egyéniség. Akárhány könyvet elolvasunk, egyikből sem fogjuk megtudni, hogy ő milyen. Nekünk kell felfedeznünk lépésről lépésre úgy, hogy gondosan szemmel tartjuk, figyelmünket egyetlen apró jel sem kerüli el. A szülő egyik legfontosabb feladata, hogy segítse gyermeke egyéniségét kibontakozni. Az ismerkedés gyermekünkkel olyan, …
Érdekel a cikk folytatása? »A társas viselkedés fejlődésének szakaszai csecsemőkorban
Pontosan nem tudni, hogyan tanulja meg, de tény, hogy a hat hónapos csecsemő a maga módján már tökéletesen alkalmazza a társas érintkezés módszereit. Tudja, hogyan kezdeményezhet társalgást velünk, hogyan tud rávenni arra, hogy játsszunk vele. Megtanulja magára vonni a figyelmünket, ha mosolyog, gügyög, érdeklődik és kíváncsi; de már azt is …
Érdekel a cikk folytatása? »Mit tegyünk, ha „nehezen kezelhető” a babánk?
Nehéz megőrizni nyugalmunkat a valóban nehéz természetű babával, aki egyre csak sír, akármit teszünk is. Végig próbálunk mindent, amit ilyenkor tehetünk, mégsem tudjuk megnyugtatni. A folyton síró baba hangja idegesíti az embert, és ha a baba elutasítja minden próbálkozásunkat, hogy megnyugtassuk, ez rosszul esik a szülőnek, és úgy érzi, nem …
Érdekel a cikk folytatása? »Csecsemőkólika
Tünetei: a csecsemő szervezete tiltakozik a vele szemben támasztott követelmény ellen, miszerint túl gyorsan és nem a megfelelő időben kell bizonyos dolgokat megemésztenie a gyermek közelségre, szeretetre, melegségre vágyik, és az anya, eztaz igényét félreértve, megeteti, így a gyomrában ott marad a megemésztetlen vagy csak félig megemésztett, felgyülemlett anyatej, ami …
Érdekel a cikk folytatása? »A gyermek beszédtanulása
Már több mint 2000 éve vonzza az embereket a gyermekek beszédtanulásának kutatása. Hogyan tanulunk beszélni? – ez az alapkérdés, erre vezethető vissza valamennyi kísérlet, amely a gyermekek beszédfejlődését hivatott feltérképezni. Azonban erre a kérdésre aligha születhet ma még tökéletes válasz. Annyi bizonyos, hogy a beszédtanulás nem az első szó kiejtésével …
Érdekel a cikk folytatása? »Az újszülött bőre
Születéskor az újszülött bőrét magzatmáz borítja, amely fehér, zsíros anyag – szaknyelven: vernix caseosa. Némelyiknek az egész arcán és testén van magzatmáz, egyes kisbabáknak csak testük bizonyos helyein, például az arcukon vagy a kezükön. A magzatmázat illetően kórházanként eltérőek a szokások. Egyes kórházakban rajta hagyják az újszülöttön, mert természetes védelmet …
Érdekel a cikk folytatása? »