Kezdőlap / Tag Archives: Dél-Amerika

Tag Archives: Dél-Amerika

A titokzatos jaguár

A jaguár az amerikai kontinens legnagyobb macskája. Akár 2 méter hosszúra is megnőhet, a farkát nem számítva, és súlya 120 kilogramm, vagy még több. Közép- és Dél-Amerika mocsaras vidékein, erdeiben, dzsungeleiben, de még a sivatagokban és bozótosokban is megtalálható, otthonosan mozog földön, fákon és vízben egyaránt. Magányos teremtmények, csak a …

Érdekel a cikk folytatása? »

Hová lettek a jaguárok?

Ez az óriási macska sárga-fekete bundájával kiválóan rejtőzködik Közép- és Dél-Amerika dzsungeleiben, mocsaraiban és bozótosaiban. Nehezen vehető észre az árnyak között még akkor is, ha éppen melletünk áll… Ám nem emiatt találkozhatunk egyre kevesebb jaguárral. Élőhelyük az Egyesült Államok déli részétől egészen Dél-Amerika legdélibb sarkáig tartott, de ma már csak …

Érdekel a cikk folytatása? »

Kapibara

A tengerimalac rokona ez a világ legnagyobb rágcsálójaként számon tartott állat, vízidisznónak vagy úszódisznónak is hívják. A kapibara (Hydrochaeris hydrochaeris) zömök felépítésű, 55 kg körüli a súlya, testhossza eléri az egy métert. Színe barnás vagy vöröses. Szeme a feje tetejéhez közel helyezkedik el, így úszás közben jól kilát a vízből. …

Érdekel a cikk folytatása? »

A dél-amerikai esőerdők népei ma

Napjainkban is élnek természeti népek a dél-amerikai esőerdőkben, jóllehet nem teljesen érintetlenül a civilizációtól. Nem ágyékkötőben járnak már, hanem nyugati ruhákban, fémedényeket és konyhai eszközöket használnak. Kézműves árut készítenek a turisták számára, míg mások a városba járnak vásárolni és eladni a portékát. Alig van már olyan természeti nép, amelyik az …

Érdekel a cikk folytatása? »

Az esőerdők lakói Dél-Amerikában

Az amerikai esőerdők valaha a világ legfejlettebb civilizációinak adtak helyet, mint az inkáké az Andokban, a majáké vagy az aztékoké Közép-Amerikában. Ezek a népek nagy városokat építettek és magas szintre fejlesztették a mezőgazdaságukat és tudományaikat. Mindez megváltozott, amikor a tizenötödik-tizenhatodik században megérkeztek az európaiak. Becslések szerint 7-1o millió amerikai indián …

Érdekel a cikk folytatása? »