A kuvasz az egyik legrégibb magyar pásztorkutya fajta. Nyájak őrzésére, a ragadozók és a rablók ellen a későbbiekben egészen a XX. század elejéig vadászatra is alkalmazták. A pusztai pásztorkodás csökkenésével kerültek be a falvakba és a városokba, mint őrző kutya. A kuvasz erős, nagy testű kutyafajta jellegzetessége, hogy kizárólag fehér …
Érdekel a cikk folytatása? »Arany Aguti
Az arany aguti másik neve közönséges aguti. Hazánkban számos állatkertben előfordul, egyébként a tengerimalacok egyik színváltozatának is ugyanez a neve. Az arany aguti az emlősök osztályába tartozik, azon belül a rágcsálók csoportjába, és az aguti félék családjába. Eredeti előfordulása Közép, és Dél Amerika, ott is az őserdőkben él. Füves területen, és …
Érdekel a cikk folytatása? »Alpesi Törpedenevér
Az alpesi denevért, ha osztályozni kellene, az emlősök, a denevérek, a kis testű denevérek, azon belül a simaorrú denevérek csoportjába sorolhatnánk be. Ez a kis repülő állatka Eurázsia területén fordul elő, és a Földközi tenger közelében. Európában nem tisztázott az elterjedése, de Romániában már láttak egy-két példányt. A nevéből adódóan, …
Érdekel a cikk folytatása? »A leonbergi
A leonbergi német eredetű fajta, a kitenyésztője Heinrich Essig, Leonberg város tanácsosa volt, aki keresztezett egy fekete-fehér újfundlandi szukát egy bernáthegyi kannal. Később pedig Pireneusi-hegyi kutyával. Ez a keresztezés egy nagyon nagy, túlnyomórészt hosszú, fehér szőrű kutyákat eredményezett. Essig végső célja egy oroszlánhoz hasonlatos kutya kitenyésztése volt. Az első, valóban …
Érdekel a cikk folytatása? »