Sok beteg keresi fel a fogorvosát, a szájban lévő gyulladásos megbetegedések (például fogínygyulladás vagy afta) miatt, amelyek nem akarnak elmúlni vagy újra és újra kiújulnak. Sokszor ezeket a tüneteket valamilyen allergia okozza. Régen ezekről a jelenségekről nem igen tudták megmondani, hogy mi okozza, ezért akkor egyértelműen allergiára gyanakodtak, ma viszont …
Érdekel a cikk folytatása? »Feng shui – Az öt elem belső és külső térbeni elhelyezése
Víz: Belső terekben: friss víz, akvárium, szobai szökőkút, üvegből készült tárgyak, fekete tárgyak, fekete textíliák, szabálytalan alakú tárgyak. Külső terekben: a víz-energiát a legerőteljesebben természetesen a víz segítségével fokozhatjuk, például kis tavacska, csörgedező patak, szökőkút vagy madáritató formájában – de választhatunk szabálytalan formájú üvegtárgyakat is. A növények közül a fodros …
Érdekel a cikk folytatása? »Feng Shui- Az öt elem közötti kapcsolat
Víz: Életet ad a fának, elpusztítja a tüzet (ha a fa gyenge), kimeríti a fémet. Fa: Életet ad a tűznek, elpusztítja a földet (ha a tűz gyenge), kimeríti a vizet. Tűz: Életet ad a földnek, elpusztítja a fémet (ha a föld gyenge), kimeríti a fát. Föld: Életet ad a fémnek, …
Érdekel a cikk folytatása? »Fheng shui-személyes elemek
A kínaiak naptára a Holdhoz igazodik, nem pedig a naphoz. A Jin Jang öt eleme a chi, mindig egy adott tulajdonságot jelenít meg, születési évünktől függően. A különböző elemek kapcsolódása egymáshoz nem mindig harmonikus, de itt is igaz a mondás, miszerint az ellentétek vonzzák egymást. A Feng shui szerint az …
Érdekel a cikk folytatása? »Melyik anyagnak a legjobb a hővezető képessége?
Sokan tévesen állítják, hogy egy fém, vagy kő tárgy hidegebb, mint a környezete, vagy azt, hogy egy köves burkolatú helyiségnek hidegebb a padlója, mint ugyanott egy faburkolatúnak. Mind a két esetben a fizika űz velünk furcsa tréfát. Egy nyugalomban lévő tárgy hőmérséklete rendes esetben mindenképpen megegyezik a környezete hőmérsékletével, tehát …
Érdekel a cikk folytatása? »Ékszer a méhben
A méhen belüli fogamzásgátlás gondolata a bibliai időkből származik. Hogy ki és hogyan jött rá, azt sűrű homály fedi. Némi barbárság bizonyosan kellett hozzá, mindenesetre hamar kiderült, hogyha a tevék méhében kavicsot helyeznek el, nem lesznek vemhesek. A hetvenes években felelevenítették a gondolatot, akkor készültek el az első műanyag hurkok. …
Érdekel a cikk folytatása? »