A megfelelő telelőhelyekre gyakran több kilométerről igyekeznek a gyepi békák. Ha ezeket a kicsiny tavakat betemetik. elszennyezik, vagy a túl nagy halállomány miatt válnak használhatatlanná, annak a békákra nézve súlyosabb következményei lesznek, mint ahogy azt az ember egy ilyen viszonylag „csekély” beavatkozás után gondolná. A gyepi békák telelőhelyül fagymentes üregeket …
Érdekel a cikk folytatása? »A Gyepi béka elterjedése
Egész Közép-, Nyugat- és Észak-Európa, valamint a mediterrán és a mérsékelt zóna közötti átmeneti területek. Areálja innen végignyúlik Észak-Ázsián. Japánig. Európában az összes kétéltű közül a gyepi béka hatol fel a legmesszebb északra. A barna varanggyal együtt az ő elterjedési területe itt a legnagyobb. Magyarországon csak szórványosan fordul elő, főként …
Érdekel a cikk folytatása? »A Gyepi béka jellegzetességei
Nagy, erős alkatú béka, kifejlett kori testhossza 10 cm-t, ritkán annál többet is elérhet. Alapszínezete szerint általában egy barnásabb és egy sárgásabb típust lehet elkülöníteni. Hátoldalán szabálytalan alakú és különféle méretű foltok húzódnak, amelyek az állatnak jó rejtőszínt kölcsönöznek. A fehéres, sárgás vagy enyhén narancsszínű hasoldal a nőstényeknél jobban, a …
Érdekel a cikk folytatása? »