Az idült vesegyulladás étrendi kezelésében a cél kitolni az időpontot, amikor a teljes veseelégtelenség bekövetkezik. Szigorú étrendi megszorítás nem szükséges, mert csökkenti a beteg életkedvét, és amellett hiánytartalmak kifejlődéséhez vezethet. A gyakran javasolt szigorú só- és fehérjementes étrend semmiképp sem helyes. A fehérjét akkor kell megszorítani, ha a maradéknitrogén emelkedett. …
Érdekel a cikk folytatása? »A heveny és az idült hasnyálmirigy-gyulladás étrendje
Heveny hasnyálmirigy-gyulladás (akut pankreatitisz) étrendje A betegség első napjaiban éheztetjük és szomjaztatjuk a beteget. A folyadék és elektrolitszükségletet parenterálisan kell a szervezetbe juttatni. Később hideg teát, gyümölcslevet lehet adni. A 4., 6. naptól szénhidráttáplálás kezdhető el (gyümölcslé, cukros tea, burgonyapüré, teában áztatott keksz, piskóta). A nitrogénegyensúlyt aminosavinfúzióval kell biztosítani. Lassan …
Érdekel a cikk folytatása? »A heveny és az idült bélhurut étrendje
A heveny bélhurut (akut enteritisz) étrendje Heveny bélhurut diétás kezelését 24 órai koplaltatással vezetjük be. Nagy gondot kell fordítani az elveszett folyadék és só pótlására. A beteggel keserű, sós teát itatunk, majd a koplaltatás befejeztével sózott, zsírban szegény levest, nyáklevest, lisztlevest, sós vízben főtt burgonyát adunk. Igen jó hatású a …
Érdekel a cikk folytatása? »A heveny és az idült gyomorhurut étrendje
A heveny gyomorhurut (akut gasztritisz) étrendje A beteg az első 24 órában nem kap semmit enni, hogy a gyomor nyugalomban legyen, a folyadékpótlásról azonban gondoskodni kell. Fokozott mértékben kell erre gondolni, ha a beteg sokat hány vagy gyakori hasmenése van. Keserű tea, még inkább sós tea (1 liter teában 5 …
Érdekel a cikk folytatása? »