A növényi betegségek a rovar kártevőkhöz hasonlóan a tápnövény különböző részeire specializálódtak. Számunkra a törzs, a vázág, a levél és a gyümölcs megbetegedései a legszembetűnőbbek. A beteg növényeken foltok, daganatok, golyvák, sebek jelennek meg, amelyek kezdetben lombhullást, hervadást, majd a növény idő előtti pusztulását okozhatják. A növény minden része megbetegedhet. …
Érdekel a cikk folytatása? »A gyomok és a vadnövények mint zöldség és gyógynövények
Számos gyomnövény gyógyító hatású, s a megfelelő formában elkészítve hasznos tápanyag-kiegészítő és egészséges. Például a podagrából (Aegopodium podagraria), a pitypangból, a parajlibatopból (Chenopodium bonushenricus) és a csalánból is készíthetünk főzeléket, salátát vagy salátaadalékot. A tarackbúza és a mezei árvácska teája nagyon jó ízű és igen jótékony hatású, ízesítve és anélkül …
Érdekel a cikk folytatása? »Lisztbogár a leggyakoribb zsizsik fajta
A lisztbogár fajtái a kis lisztbogár (Tribolium confusum) és a nagy lisztbogár (Tenebrio molitor), az apró lisztbogár (Tribolium madens). A lisztbogár 3-17 mm nagyságú, színe sötétbarna, vagy fekete, alakjuk megnyúlt . A nőstények életükben akár több száz petét is raknak le táplálékra, vagy annak a csomagolóanyagára. Naponta csak 10-15 petét …
Érdekel a cikk folytatása? »A kenyérbogár
Két fajtája van a kenyérbogár (Stegobium paniceum) és a nagy kenyérbogár (Tenebriodes mauritanicus) Kártékony rovarok. A kenyérbogarak 2-11 mm nagyságúak, színűk rozsdavörös, vagy fekete testűk hengeres. Egy nőstény élete folyamán átlagban 500 petét rak le egyesével, vagy kisebb csomókban a tápanyagra, illetve azok csomagolóanyagára. Az 1-3 hét alatt kikelő lárvák …
Érdekel a cikk folytatása? »Zsizsik
Jellemzői: A zsizsikek a bogarak csoportjába tartoznak. Többnyire felül kissé lapított tojásforma vagy gömbölyödő testalkatúak, melyből a hátul befűződött fej ormányszerűen nyúlik előre. Fejlődésük magvakban megy végbe. Két pár szárnyuk van. A felső szárnyak fő feladata, hogy a vékony és könnyen sérülő hátulsó szárnyakat, valamint a potrohot védjék. A kemény …
Érdekel a cikk folytatása? »