Az 1911-1912-es forradalom, a mandzsu császári dinasztia elűzése után kialakult köztársaság nem rendelkezett szilárd központi hatalommal. A pekingi kormány fennhatósága csak a főváros környékére terjedt ki. A tartományokat magánhadseregek felett parancsnokoló tábornokok uralták. Állandóan hadakoztak egymással és a központi kormánnyal. Az anarchia teljesen kiszolgáltatta az országot a nagyhatalmak kénye kedvére. …
Érdekel a cikk folytatása? »Si Huang-ti agyaghadserege
Si Huang-ti könyörtelen uralkodó hírében állt, de egyes intézkedései egyértelműen előbbre vitték államát a fejlődés útján. Kr. e. 246-ban, 14 évesen vált uralkodóvá. Kr. e. 210-ben halt meg, ám addigra Si Huang-ti néven Kína császárának kiáltotta ki magát. Uralmának alapját a parasztok képezték, akiket Kína kevésbé lakott vidékeire is áttelepített, …
Érdekel a cikk folytatása? »Kis panda
A kis panda vagy vörös macskamedve a mosómedve és a farksodró rokona. A panda név a nepáli ‘nigalya ponya’-ból ered, ami bambuszevőt jelent. Vörös pandának, Kínában tűzrókának is nevezik (eredetileg őt nevezték pandának, az óriáspandát csak utána fedezték fel). Bhután, India, Nepal, Laosz, Mianmar és Kína erdőségeiben él. A kis …
Érdekel a cikk folytatása? »A csodálatos selyemút
Kínába a selyemútnak köszönhetően is eljuthatnak emberek távoli országokból. A karavánok általában több száz, gyakran több ezer emberből állnak. A kereskedelmi utak híres hálózata, amely keresztülhaladt egész Ázsián a Földközi-tenger vidékétől, egészen Kínáig. Információs és kulturális hidat is jelentett Európa és a Távol-Kelet között. A selyemút volta leghosszabb útvonal, amelyen …
Érdekel a cikk folytatása? »Macska történelem
Kevés állatfaj van, amely olyan ellentmondásos szerepet töltött be a történelem során, mint a macska. A máig legidősebbnek számító macskaábrázolások Kr.e. VI. és V. évezredből Anatóliából és Jerikóból maradtak ránk. Ennek ellenére, ha a macskák múltjára gondolunk, a fáraók világa jut eszünkbe. A núbiai macskát Egyiptomban kezdetben csak vadászatokon használták, …
Érdekel a cikk folytatása? »Akupunktúra I. – Általános ismertető
A modern orvoslás egyik mára már jól elterjedt, ám mégis eléggé megosztó ágazata az akupunktúra. Ez az ősi kínai gyógyítási módszer hazánkban 1989 óta engedélyezett, ám a mai napig sokan kuruzslóknak tartják azon szakembereket,akik ezzel foglalkoznak. Elterjedt tévhit, hogy a kezelés, csak akkor hatásos, ha hisz benne a páciens. Ha …
Érdekel a cikk folytatása? »Az akupunktúra
Ázsiában az akupunktúra az elsődleges ellátás legnagyobb részét teszi ki. Ez egy ősi kínai gyógymód, a kínaiak gyógyításának egyik ága.Nem tudjuk, hogy pontosan mikor kezdték el alkalmazni eme gyógymódot, de az tény, hogy időszámításunk előtti 10.000-4.000 év körüli időkben hegyes köveket, csontot, és bambusztűket használtak. Mai napjainkban rozsdamentes acélötvözetből készült …
Érdekel a cikk folytatása? »Hagyományos Kínai Orvoslás
A hagyományos kínai orvoslás már több ezer éve bizonyítja létjogosultságát a világ minden táján. Az ősi Kínában nagy megbecsülésnek örvendtek a tűszúrással gyógyító nagytudású bölcsek. A tudás Európába és Amerikába is eljutott, Magyarországon az 1800-as évek közepén kezdték először használni. Az akupunktúra latin eredetű szó, az acus- tű és a …
Érdekel a cikk folytatása? »Tű, mely nem okoz fájdalmat
Egy ember tűkkel teleszurkálva. Ijesztő és felkavaró látvány lehet. Pedig, mint az életben sokféle fájdalom, kis idő elteltével ez is a gyógyulás, az újjászületés lehetőségét hordozza. Ősi kínai gyógymódról van szó, a keleti gyógyászatokban már 2500 évvel ezelőtt is használták. Európában 1927-ben kezdték ezzel a módszerrel gyógyítani a betegeket, melyet …
Érdekel a cikk folytatása? »Feng shui a hálószobában
A kínai feng shui egyfajta ezoterikus filozófia, miszerint a környezetünkben lévő tárgyak elhelyezkedése befolyásolja a körülöttünk levő energiákat – akár pozitív, akár negatív irányba- melyek meghatározzák egészségünket, gazdagságunkat és szerelmi életünket így érdemes összhangban élnünk a minket körülvevő világgal. A kínaiak hisznek abban, hogy minden tárgyat a chi energia hatát, …
Érdekel a cikk folytatása? »