Pio atya egyénisége mindmáig megosztja a közvéleményt. Az 1968. szeptember 23-ig, vagyis a haláláig aktívan miséző atya egyesek szerint a XX. század Keresztelő Jánosa volt, mások szerint olyan ember, aki semmiféle csodát nem tett. Aki ismeri Padre Pio életútját, az véleményem szerint az előbbi verzióban hisz. Az atya hosszú működése …
Érdekel a cikk folytatása? »Kezdő szülőknek a babagondozásról
A sírás: A sírásnak semmiféle pozitív hatása sincs a csecsemőre. Fontos, hogy válaszoljunk a jelzéseire. Ha nem tudjuk megvigasztalni, akkor is maradjunk mellette, és éreztessük vele szeretetünket. Minél kisebb a baba, annál károsabb a hosszas sírás, akár oxigénhiányt is okozhat. Lázmérés: A legolcsóbb megoldás a hagyományos lázmérő, de mivel ezt …
Érdekel a cikk folytatása? »Teendők láz- és hányás esetén
A legegészségesebb gyerek is megbetegedhet. Általában ilyenkor az aggódó szülő pánikba esik. Néhány egyszerű mód arra, hogy mit tegyünk amíg a csemeténkkel eljutunk az orvoshoz. A betegségek esetén a leggyakoribb kellemetlen tünet a láz. Még ma is fennáll az a tévhit, hogy a lázas gyereket melegben kell tartani, nem szabad …
Érdekel a cikk folytatása? »Gyermekünk első fogai
Az első fogak a születés után a 6. és a 8. hónap között jelennek meg. Ez a folyamat sajnos fájdalommal jár, amire a baba különböző módon reagál. Általában nyálzással és sírással adják tudtunkra, hogy elindultak a fogacskák a felszín felé. Az így esetleg piros és duzzadt lehet, láz is jelentkezhet. …
Érdekel a cikk folytatása? »A láz természetes csillapítása
Biztos, hogy mindenkinél előfordult már az a kellemetlen érzet, hogy forrónak érezzük magunkat, nem jól vagyunk, izzadunk. Ha bedugjuk a hőmérőt a megfelelő helyre, a lázmérő higanyszála felfut, vagy a digitális mérő magas értéket mutat. Ha az érték magasabb, mint 38′, akkor lázasak vagyunk. Sokan elbagatelizáljuk a dolgokat, mások pedig …
Érdekel a cikk folytatása? »Coccidiodomycosis
A coccidiodomycosis egy gombás megbetegedés melyet a Coccidioides immitis elnevezésű gombafaj okoz. Ez a fertőzést is mint a Blasztomikózis a tüdőt támadja meg. Elnevezése még a San Joaquin-láz. Főleg legyengült immunrendszerű embereknél alakulhat ki. Különösen veszélyeztetetek az AIDS-es betegek. A betegség az Amerikai kontinensen a leggyakoribb. A spórák a talajban …
Érdekel a cikk folytatása? »Csontvelőgyulladás
A csontvelőgyulladás a csont rendkívül ritka bakteriális fertőzése. Noha a test bármely csontjában jelentkezhet, leggyakrabban a kar és lábszár csontjait támadja meg, de része lehet a szervezet általános fertőzöttségének, a szepszisnek is. A csontban genny termelődik, a környező felület fájdalmasan érzékeny lesz. A csontot fedő bőrréteg egy-két napon belül megduzzad, …
Érdekel a cikk folytatása? »Homeopátiás szerek: Belladonna
A Belladonna, az az a maszlagos nadragulya a burgonya félék családjába tartozó növény. Az őstinktúrát a virágzás idején az egész növényből készítik, hatóanyagainak többsége a levelekben található. Főként paraszimpatikus hatású alkaloidákat tartalmaz: kiemelten atropint, valamint hioszciamint, szkopolamint. Négy nagy területen hatékony: Lázas és gyulladásos betegségeknél, a nyálkahártyákon, a szív- és …
Érdekel a cikk folytatása? »Gyógyulás megfázásból természetesen
Mindenki fázott már meg télen vagy éppen a szeszélyes időjárás miatt ősszel vagy tavasszal. Ilyenkor a legtöbb ember elmegy az orvoshoz, az felír neki valamilyen gyógyszereket, amiktől a javulást várja. Ezek után a beteg vagy szedi a gyógyszereket és dolgozik közben vagy, ha teheti akkor otthon marad és ott szedi …
Érdekel a cikk folytatása? »A háromnapos láz
A háromnapos lázra halvány rózsaszínű, a rózsahimlőre emlékeztető kiütések jellemzőek, ezért gyakori a téves diagnózis, másrészt a betegség lezajlása során jelentkező kiütéseket nagyon gyakran gyógyszer-érzékenységnek diagnosztizálják. Vírusos eredetű, jóindulatú, de általában heves tünetekkel zajló betegség. A csecsemő vagy kisded láza hirtelen magasra szökik, nehezen csillapítható. Orvosi vizsgálat enyhén vérbő torokképleteket, …
Érdekel a cikk folytatása? »