Az óriáspanda Földünk egyik legritkább állatfaja. Sokáig nem tudták biztosan eldönteni melyik állattal van rokonságban, de ma már genetikai vizsgálatokkal egyértelműen bizonyították, hogy a medvefélék családjába tartozik. Népszerűségét kedves, és könnyen felismerhető külsejének köszönheti. Termete és testalkata zömök, gyapjas bundájának alapszíne fehér, de lábán, vállán, mellkasán fekete. Úgyszintén feketék a …
Érdekel a cikk folytatása? »Panda
A panda vagy óriás panda (meg kell különböztetnünk a kis pandától) Közép- és Dél-Kína erdős vidékein honos. Valaha alacsonyabban fekvő vidékeken is élt, dzsungelekben, füves pusztákon, de a terjedő megművelt földterületek visszaszorították a hegyekbe. A panda mindenevő, sokféle táplálékot fogyaszt a méztől kezdve a halon át a kisebb emlősökig. Azonban …
Érdekel a cikk folytatása? »A jegesmedvék veszélyeztetettsége
A jegesmedve nagy szerepet játszik az ökológiai egyensúly fenntartásában, mint élőhelyének csúcsragadozója. Ritkán él 25 évnél tovább, a legidősebb vadon élő jegesmedve 32 évesen pusztult el, míg a fogságban tartott példányok közül egy nőstény 43 évet élt. Pusztulásuk oka a természetben nehezen érthető, mert viszonylag kevés elhullott jegesmedvét találni meg …
Érdekel a cikk folytatása? »A jegesmedve
A jegesmedve (Ursus maritimus) a világ legnagyobb földi ragadozója és a második legnagyobb testű medveféle is egyben. A felnőtt hím 350- 680 kg-ot nyom, a nőstény kb. feleannyit, 150-249 kg-ot, bár amikor vemhes, 500 kg-os is lehet. A hím 2,4-3 méterre, a nőstény 1,8-2,4 méteresre nő meg, a nagytestű emlősök …
Érdekel a cikk folytatása? »