A bimbóvédő szilikonból vagy latexből van és szoptatás előtt a mellbimbóra szokták helyezni. Így a kisbaba szoptatáskor a bimbóvédővel együtt harap rá a mellbimbóra. Ez a segédeszköz nem ajánlott, mert szopási zavart okozhat és a tej apadásához vezethet. Ezenkívül sokszor nem egyszerű leszoktatni a gyermeket a bimbóvédőről. Csak rendkívüli helyzetben, …
Érdekel a cikk folytatása? »Befelé forduló és lapos mellbimbó
A mellbimbók nagyon különbözők lehetnek. A lapos mellbimbó nyugalmi állapotban alig emelkedik ki a mellszövetből; szoptatás közben viszont, vagy ha hideg éri, ha valami dörzsöli, vagy a tejöblöket összenyomjuk, akkor kiemelkedik. A befelé forduló vagy rejtett mellbimbó ellenben bizonyos körülmények között nyugalmi állapotban kiállhat, viszont ha a tejöblöket összenyomják, a …
Érdekel a cikk folytatása? »Sebes mellbimbó
Előfordulhat, hogy a szoptatás ideje alatt kisebesedik a mellbimbója. Ilyenkor minden érintés fáj, különösen, ha a kisbaba szopni kezd. Ilyenkor várható, hogy félelemmel párosul a szoptatás. Nagyon fontos minél hamarabb enyhülést keresni! A mellbimbók többnyire az első hetekben szoktak kisebesedni. Ha a mellbimbók az első napokban kicsit érzékenyek, az teljesen …
Érdekel a cikk folytatása? »Tanácsok a mell ápolásához
Senki ne várja, hogy mellei évekig szép feszesek maradjanak, ha nem fordít időt az ápolásukra és a megfelelő táplálkozásra. Ha ugyanis a bőr szövetei és sejtjei megtelnek salakanyaggal, nem kapnak elég oxigént, illetve a sok húsevéstől beszűkülnek az erek, akkor a mellünk sajnos előbb-utóbb elveszíti formáját. A mellápoláshoz azonban sok …
Érdekel a cikk folytatása? »