Az áttetsző, sekély vízben nagyon jól megfigyelhetők, ugyanis a szaporodásra alkalmas helyeket meghökkentő számban lepik el. Ennek sokszor az az oka, hogy az illető állomány körzetén belül nincsen más megfelelő vizes élőhely. Egyetlen nőstény körül több hím is teheti a szépet anélkül, hogy egymással vetekednének. A párzásra kész hím többnyire …
Érdekel a cikk folytatása? »A Pettyes gőte tápláléka
A szárazon válogatás nélkül falja az apró rovarokat, pókokat, ászkákat és kisebb férgeket. A vízben kedvenc eledelét rovarlárvák, férgek és apró rákok jelentik. Kora tavasszal a gyepi béka petéi képezhetik fő táplálékát (ahol ez gyakori). A gőték ügyesen ki tudják szedni a petét burkából, így egész petecsomókat falhatnak fel. Egyéb: …
Érdekel a cikk folytatása? »A Pettyes gőte élőhelye
Pettyes gőte Élőhelye: főként az alföldek lakója, de a domb- és hegyvidékeken is széltében megtalálható. Csak ritkán fordul elő 1000 m felett (pl. a Balkánon), de Karintiában 2250 m magasan is megél. Élőhelyigényét tekintve igen alkalmazkodó-képesnek mutatkozik. A lombos erdők, parkok és rétek mellett a magas fekvésű, sziklákkal tarkított, nyáron …
Érdekel a cikk folytatása? »Pettyes gőte
Egyre népszerűbb a hüllők iránti érdeklődés. A Pettyes gőte is sokak kedvence. Jegyei: karcsú gőte, finom végtagokkal, nyújtott fején 3 hosszanti barázdával, a vízi alak bőre sima, míg a szárazföldié száraz és finoman szemölcsös. A hím színezete: a fejen sötét és világos hosszanti sávok, a hát és a testoldal olaj …
Érdekel a cikk folytatása? »A Pettyes kígyógyík és az Európai ásógyík
Pettyes kígyógyík Ophiomorus punctatissimus Jegyei: aprócska, sima pikkelyű, lábatlan szkink, teste nyújtott, kígyószerű. Kicsiny, elkeskenyedő, enyhén szögletesnek hatófeje, lekerekített orra, pici szeme és alig felismerhető, pikkelyekkel fedett fülnyílása van. Hengeres farkának vége kúpos. Alapszíne sárgás, krémszínű vagy világosbarnás. Oldala és hasa hússzínű is lehet. Minden egyes pikkelyén sötét pontot visel. …
Érdekel a cikk folytatása? »