Érdekes lenne végiggondolni, hogy naponta mennyi időt töltünk ülő testhelyzetben, s talán azt is, hogy ehhez milyen ülőbútorok állnak rendelkezésre. Valószínűleg mindenkinek eszébe jutnak ezek a kérdések, ha egy hosszadalmas, kényelmetlen ülésből végre felállhatott, és ezzel a derékfájdalom – amely ülés közben alakult ki – végre megszűnt. A 60-as és …
Érdekel a cikk folytatása? »A helyes fekvés
A hátfájás egyik oka a rossz alvás lehet. Ennek kiküszöbölésére adunk most néhány tippet. A fekvő testhelyzet és az alvásra fordított idő az ember életének harmadrészét teszi ki és tulajdonképpen a szervezet regenerációjának célját szolgálja. Az a tény is ismert azonban, hogy nem minden ember találja az alvást kellemesnek és …
Érdekel a cikk folytatása? »Porckorongsérv
A csigolyatestek között elhelyezkedő porckorong felülete kb. 5 cm2, magassága a gerinc egyes szakaszain változó (nyaki szakasz kb. 3 mm, háti szakasz kb. 5 mm, ágyéki szakasz kb. 9 mm). A porckorong egymás mögött hagymalevélszerűen elhelyezkedő kötőszövetes rétegekből (rostos gyűrű) és az ezen belül középen elhelyezkedő ún. kocsonyás magból áll, …
Érdekel a cikk folytatása? »A hátfájás – lumbágó
Kialakulása A lumbágónak is nevezett hátfájás a derék táján jelentkezik, a keresztcsont közelében. Több okból is kialakulhat (betegség, pl. csontritkulás), de jellemzően valamilyen trauma következtében, mely lehet mechanikai vagy akár hőhatás is. Két egymás mellett jelenlévő tünet okozza a fájdalmakat. Az egyik a gerincoszlop idegkötegének rándulása, és ebből kifolyólag kialakuló …
Érdekel a cikk folytatása? »A hátfájás okai
A hátfájás egy rendkívül elterjedt betegség. Emberek százai fordulnak napról-napra ezzel a tünettel orvoshoz. Minden korosztályt érintő betegség ez. Sok embernél a tünetek maguktól elmúlnak, ezért orvoshoz sem fordulnak. Pedig nem lenne szabad lebecsülnünk a test jelzéseit, ugyanis annak oka van, ha fáj a hátunk. Minden esetben ajánlott orvoshoz fordulni, …
Érdekel a cikk folytatása? »